İYİ Parti Uşak Belediye Başkanı Muhammet Gür’den şok iddialar!

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Uşak belediye Başkanlığını, yüzde 1’lik bir farkla AK Parti Adayı Mehmet Çakın’a kaptıran İYİ Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Muhammet Gür şok iddialar ortaya attı

GÜNCEL 03.04.2019, 16:53 03.04.2019, 17:07

İYİ Parti Uşak Belediye Başkanı Muhammet Gür’den şok iddialar!

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Uşak belediye Başkanlığını, yüzde 1’lik bir farkla AK Parti Adayı Mehmet Çakın’a kaptıran İYİ Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Muhammet Gür şok iddialar ortaya attı

GÜNCEL 03.04.2019, 16:53 03.04.2019, 17:07
İYİ Parti Uşak Belediye Başkanı Muhammet Gür’den şok iddialar!

İYİ parti Uşak İl Binasında bir basın toplantısı düzenleyen Gür, Uşak’ta vatandaşın sandığa ve seçimlere olan güveninin sarsılmaması için geçerli geçersiz tüm oyların yeniden sayılması isteğini tekrarladı.

AK parti Uşak İl başkanı ve yöneticilerinin sayım sırasında Uşak Adliyesinde odaları tek tek dolaşarak İlçe Seçim Kurulu üyelerini etkilemeye çalıştığını iddia eden Gür, o odalara kendisinin ve İYİ Partililerin alınmadığını da iddia etti.

“SEÇİM SONUÇLARINI OLDUBİTTİYE GETİRENLER VAR”

İşte Gür’ün yerel seçimlerle ilgili talep ve iddiaları:

“Malumunuz üzerine 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Yerel Seçimleri neticesinde YSK verilerine göre; Uşak’ta yüzde 1’lik bir fark oluşmuştur. Parti olarak 2 Nisan tarihinde 434 sandıkta tespit ettiğimi usulsüzlüklerle ilgili delillerimizi ve gerekçemizi ekleyerek, itirazda bulunduk ve geçerli geçersiz tüm oyların yeniden sayılmasını talep ettik.

İlçe Seçim Kurulu tarafından bu itiraz ve taleplerimiz AKP ve MHP temsilcilerinin sayılmaması yönündeki oyları ile beraber hiçbir gerekçe gösterilmeden reddedilmiştir.

434 sandıkta yapılan usulsüzlükler ev yüzde 1’lik fark göz önüne alındığında vatandaşların seçim sonuçlarına olan güvenlerinin sağlanması için tüm sandıktaki oyların yeniden sayılması gerekmektedir. Aksi takdirde vatandaşlarımız sandığa ve sonuçlara olan inancını kaybedecektir.

Biz beklerdik ki; tüm parti temsilcileri ve adaylar 434 sandıktaki usulsüzlükleri ve yüzde1’lik farkı göz önünde bulundurarak seçim sonuçlarının doğru ve hiçbir şaibeye yer vermeyecek şekilde yeniden sayılmasını talep etsin. Ancak görüyoruz ki; Doğru sonucun ortaya çıkmasından çekinenler, işi oldubittiye getirmeye çalışanlar var. YSK, aynı itiraz gerekçeleri ile bir çok il ve ilçede yapılan başvuruları kabul ederek tüm geçerli ve geçersiz oyların yeniden sayılmasına karar vermiştir. Tüm oyların yeniden sayım işlemleri başlamıştır. Şunu da belirtmeliyiz ki; yeniden sayım yapılan yerlerin hiç birinde aynı sonuç çıkmamıştır.

“AKP’LİLER ODA ODA DOLAŞTI İYİ PARTİLER İÇERİ ALINMADI”

Buradan tekrar ediyorum. Uşak’ta seçim sonuçlarının hiçbir dedikoduya yer vermeyecek şekilde doğru olarak kesinleşmesi için oylarının tamamının yeniden sayılması gerekmektedir.

Ayrıca seçim gecesi saat 00.30’da AKP İl Başkanı Avukat Fahrettin Tuğrul, il yöneticileri, AKP Gençlik Kolları eski Başkanı Avukat Ahmet Mıllık ve eski il başkanlarından Avukat Mehmet Gün’ün, bizler içeri alınmazken oda oda gezmelerinin nedeni nedir? Bu saydığım kişiler İlçe Seçim Kurulu Başkanı ve üyeleri ile görüşmüşler midir?

Görüşmüşlerse seçim gecesi yapılan bu ziyaret sadece “Dost ziyareti” midir? Bütün bu konuları kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”

Yorumlar (5)
sülo 4 yıl önce
tekrardan oylsrin sayilmasi ve temiz bir secim olduguna vatandasin insn masi gerekir madem bir haya var bunu temize cikarmak gerekir demokrasinin geregi budur şahibenin olgugu yerde demokrasiden söz edilemdz
Ali 4 yıl önce
İşte günlerdir beklediğimiz açıklama bu. Arkadaşım işte şöyle bir çıksanıza ekranlara, şöyle bir göstersenize kendinizi.. Sonucun ne olduğu önemli değil. Vatandaş sizi, hakkınızı ararken görsün. Her bir oyun bekçisi olduğunuzu, her bir haksızlığın karşısında olduğunuzu bilsin. Günlerdir her yere bakıyorum. Arıyorum tarıyorum doğru düzgün bir haber yok. Uşak haber sitelerini günde on kez kontrol ediyorum, hiçbir ses soluk yok. Hoş, Uşak habercilerinin çoğu istirahata çekilmiş anlaşılan. Kimse sürecin takipçisi olmuyor. Ayrıca, sayın Muhammet Gür Bey, bu şehir sizi bağrına bastı bir kez. Hiç endişe etmeyin. 4.5 yıl dediğiniz bir güne gelir. Nasılsa akp son iki dönemde olduğu gibi yine tarumar edecek Uşak'ı. Hiç canınızı sıkmadan bekleyin. Aktif olun. Göz önünden hiç ayrılmayın. Her daim popülaritenizi koruyun. Sosyal hayatın ve sosyal çalışmaların her daim içinde olun. Özellikle garibin gurabanın, öğrencinin, sporun, sporcunun yanında olun. Bırakın onlar mazbatayı YSK'dan alsınlar. Siz bu mazbatayı halktan aldınız. Artık halkın başkanısınız. Hiç canınızı sıkmayın. Ardınızı dönmeyin. Yolunuza bakın, Allah'a emanet olun. Ayrıca İYİ Parti teşkilatını da kınıyorum. Bu hususta sizi yeterince gündemde tutmadıklarını, bu konuda size yeterince destek çıkmadıklarını düşünüyorum. Mesela Sayın Durmuş Yılmaz'ı niye göremiyoruz? Niye herhangi bir açıklama yapmıyorlar? Neden bu süreci ülke gündemine taşımıyorlar? Yahu diyelim ki umudunuz yok itirazlardan, yine de çıkın ekranlara. Çıkın ki insanlar alınan 50.000 oyun sesini duysunlar. Çıkın ki kazandığınız başarıyı görsünler.
SALİH 4 yıl önce
OYLARIN SAYILMASI İÇİN AKPNİN KAYBETMESİ GEREKİYOR.
abdul aziz 4 yıl önce
CHP iyi partiyi bitirdi
Uşaklı 4 yıl önce
Türkiye genelinde yaygara koparırlar,her konuda olduğu gibi çok bağıran en çok suçu işliyor,hakkımızda hayırlısı nereye kadar devam eder bilinmez