İstanbul'da yaşayanlar için alarm verildi! Gece yarısında başlıyor, felaketi yaşatacak

İstanbul'da yaşayanlar için önemli bir uyarı yapıldı. Aktarılan son habere göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere çok şiddetli sağanak yağış geliyor!
İstanbul'da yaşayanlar için alarm verildi! Gece yarısında başlıyor, felaketi yaşatacak

Gelen bir son dakika haberine göre İstanbul’da yaşayanlar için AKOM tarafından önemli uyarı yapıldı. Yapılan açıklamaya göre İstanbul Büyükşehir Belediye Afet Koordinasyon Merkezi İstanbulluları uyardı. Yağması beklene sağanak yağışa karşı vatandaşların tedbir alması istendi. Beklenen sağanak yağış hafta boyunca etkisini sürdürecek.

RÜZGAR DA BEKLENİYOR

Yapılan açıklamanın devamında ise İstanbul’da bu hafta boyunca çoğunlukla bulutlu bir gökyüzünün etkisini göstereceği belirtildi. Meteoroloji’nin aktardığı son haberlere göre, “Bulutlu bir gökyüzü ve rüzgarın kuzeyli yönlerden (Poyraz) aralıklarla fırtına şeklinde (20-50km/s) esmesi beklenirken, rüzgârlar nedeniyle yarından itibaren sıcaklıkların 23-25 derece aralığında mevsim normalleri civarı ve altında seyredeceği tahmin ediliyor” denildi.

SEL RİSKİNE KARŞI DİKKAT

Vatandaşlar için yapılan açıklamada özellikle sel taşkınlarına karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi. Sonbahar mevsiminde kara ve deniz suyu sıcaklık farkı sebebi ile şiddetli yağışın seli de beraberinde getirebileceği ifade edilirken, “Sonbahar mevsiminde kara ile deniz suyu sıcaklık farkı nedeniyle yağışın şiddeti ve miktarı sel veya taşkınlara sebep olabiliyor" denildi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA NASIL OLACAK?

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batısı yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE

Parçalı bulutlu, İç Ege'nin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, bölgenin kuzeyinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, Isparta ve Burdur çevreleri ile Doğu Akdeniz'in toroslar mevkiinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, Eskişehir çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı bulutlu, Trabzon ve Rize çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.