Huzurpark’ta yapılması düşünülen otel için “ÇED gerekli değildir” kararı

Huzurpark şelale tesislerinde POLSAR TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş. tarafından gerçekleştirilmesi planlanan "179 oda kapasiteli 5 yıldızlı otel İşletmesi" için “ÇED Gerekli Değildir” kararı alındı.

GÜNCEL 22.07.2022, 10:13

Huzurpark’ta yapılması düşünülen otel için “ÇED gerekli değildir” kararı

Huzurpark şelale tesislerinde POLSAR TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş. tarafından gerçekleştirilmesi planlanan "179 oda kapasiteli 5 yıldızlı otel İşletmesi" için “ÇED Gerekli Değildir” kararı alındı.

GÜNCEL 22.07.2022, 10:13
Huzurpark’ta yapılması düşünülen otel için “ÇED gerekli değildir” kararı

Bu kararla maliyetinin yaklaşık 15 Milyon Dolar’ı bulması beklenen lüks otel inşaatı için önemli bir aşama daha geçilmiş oldu.

Uşak Valiliği web sitesinde yayınlanan kararın tam metni şöyle:

ÇED Raporu- Dikilitaş Mahallesi, 1033 ada 57 parsel

20.07.2022

İLAN

Uşak İli, Merkez İlçesi, Dikilitaş Mahallesi, 1033 ada 57 parsel adresinde POLSAR TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş. tarafından gerçekleştirilmesi planlanan "179 oda kapasiteli Otel İşletmesi" projesine 25.11.2014 tarih ve 29186 Sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren ÇED Yönetmeliği kapsamında Çevresel Etki Değerlendirmesinin gerekli olup olmadığının araştırılması amacıyla hazırlanan proje tanıtım dosyası incelenmiş, ÇED Yönetmeliği’nin 17. Maddesi gereğince; “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir.

Proje Sahibi : POLSAR TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.

Proje Yeri : Uşak İli, Merkez İlçesi, Dikilitaş Mahallesi, 1033 ada 57 parsel

5 yıldızlı ve 12 katlı otelin 15 milyon Dolar’a mal olması bekleniyor

Mülkiyeti Uşak Belediyesi’ne ait Huzurpark’ın üzrine restoran ve tesislerin bulunduğu 12 bin 431 metrekaralik alan, geçtiğimiz yıl muhammen bedeli 43 milyon TL’den en fazla 12 kat yapmak koşulu ile ihaleye çıkarılmıştı.

Uşaklı iş insanları; Metin Çekçek, Bekir ve Fahrettin Polat tarafından kurulan Polsar Tekstil Sanayi Ticaret A.Ş. ihaleye giren tek şirket olarak arsayı 44 Milyon TL bedelle satın almıştı.

Edinilen bilgilere göre: İmar planında otel alanı olarak tescil edilen bu alanda; Polsar Tekstil Sanayi Ticaret A.Ş tarafından dünyaca ünlü oteller zinciri Sheraton ile anlaşıldı. Alanda 5 yıldızlı ve 12 katlı lüks bir turistik otel yapımı planlanıyor.

15 Milyon Dolar’a mal olması beklenen otelde 179 oda bulunacak. Ayrıca turistik otelde: 28 süit oda, toplam 179 oda 358 yatak, 320 kişilik alakart restoran, 350 kişilik kahvaltı salonu, 100 kişilik pasta salonu, 360 kişilik lokanta, 1000 kişilik çok amaçlı salon, 70 kişilik çok amaçlı salon, 60 kişilik toplanı salonu, açık yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı, sauna, buhar odası, masaj ünitesi, aletli jimnastik salonu, erkek ve kadın kuaförü ve alışveriş üniteleri ile 55 araçlık otopark bulunuyor.

Otelin faaliyete geçmesi ile en az 150 kişinin de istihdam edilmesi bekleniyor.

(SALİH KILINÇ / HABER)

Yorumlar (3)
vehbi yılmaz 5 ay önce
siz paradan haber verin
Kemal 5 ay önce
Vatandaşın nefes aldığı bir yer vardı.Orayıda hallediyorsunuz ya.Ne diyeyim.Yazıklar olsun.Geleceğimizi hiç mi düşünmüyorsunuz.Bir çok yer var bula bula bu güzelim yeri halka kapatacaksınız ya.Ayıptır beyler.
Cihan 5 ay önce
Turistik veya ticari amaç için Uşak ilini ziyaret edecek insanların böyle bir otelde kalması için bir neden ve sebep gösterin Uşak'ta ölü bir yatırım . Uşak ta ne gibi bir cazibe var. Afyon ve Kütahya'da ünlü kaplıca ve kaliteli oteller Denizli'de Pamukkale İzmir de deniz yakın devletten teşvik alınan paraların ölü yatırıma dönüşmesi . vatandaşın nefes aldığı yerlerin betona dönüşmesi madem satacaktiniz niye bir sürü masraf yaptınız .