Hasan Murat Mercan Uşak Valisi Demir'i ziyaret etti

Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Uşak Valisi Salim Demir'i ziyaret etti.
Hasan Murat Mercan Uşak Valisi Demir'i ziyaret etti

Büyükelçi Mercan'ı makamında ağırlayan Vali Demir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Büyükelçi Mercan'ın birçok başarılı çalışmaya imza attığını dile getiren Vali Demir, yeni görevinde başarılar diledi. 

Vali Demir " Her fırsatta Uşak'a destek olan büyükelçimiz, yeni görevi sırasında da ilimize çok olumlu katkılar sağlayacaktır. İnşallah büyükelçimizin sayelerinde, hayırlısıyla Japonya ile ekonomik ve ticari her türlü ilişkilerimizi geliştirmeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu. 

Büyükelçi Mercan ise Uşak'ın ata memleketi olduğunu belirterek, kent için elinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduğunu ifade etti. 

Uşak'ın tarih turizminde önemli bir potansiyele sahip olduğunu aktaran Mercan, şunları söyledi:

"Tüm görevlerimde Uşak için güzel çalışmalar yaptık. Yeni bir döneme girerken sayın valimizin koordinesinde Uşaklı işadamları ve sanayicilerin Japonya'da eli, ayağı olmaya hazırım.Valimiz Salim Demir öncülüğünde Uşak'a hep beraber önemli katkıda bulunacağımıza inanıyorum. Uşak, sanayide ileri düzeyde ama yeni bir hamleler yapmamız kaçınılmaz. Bu atılıma katkıda bulunmaktan mutluluk duyacağım. Japon turistler Avrupalılardan farklı olarak daha çok kültür turizmine önem vermekteler. Bu nedenle Uşak, Ulubey Kanyonu, Karun Hazineleri, Clandras, birçok antik kentleriyle önemli bir turizm potansiyeline sahip. Uşak'ı Japonlar için cazibe merkezi haline getirebiliriz. Bu konuda da el birliği ile çalışmalar yapmamız gerekir."