Güney Kore Askeri Ateşesi Park'tan Vali Demir'e ziyaret

Güney Kore Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Deniz Kurmay Albay Jaesic Park, Uşak Valisi Salim Demir'i ziyaret etti.
Güney Kore Askeri Ateşesi Park'tan Vali Demir'e ziyaret

Güney Kore Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği Kore Kültür Merkezi ile Uşak Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen "Kore Kültür Günü" etkinlikleri kapsamında kente gelen Güney Kore Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Deniz Kurmay Albay Jaesic Park, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Sekreteri Beyazıt Yumuk, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Uşak Şube Başkanı İsmail Soyöz ve beraberindekiler, Vali Salim Demir’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Vali Demir, Türkiye ile Güney Kore arasındaki dostluk ilişkilerinin çok güçlü olduğunu belirterek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

1950 yılında Türk Ordusunun Güney Kore’ye yardım amacıyla birlik göndermesi ile iyi bir seviyeye gelen Türkiye-Kore dostluğunun yıllar geçtikçe kuvvetlendiğine dikkat çeken Demir, "Bugünden sonra da inşallah ülkelerimizin dostluğu ve ilişkileri artarak devam edecektir. Bu dostluğun daha da kuvvetlenmesi için hem biz hem siz katkı sağlamaya devam etmekteyiz. Siz Koreli yetkililere de bu dostluk ilişkileri geliştirme çabalarınızdan dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz. Her zaman barıştan yana olan Türk milleti, tüm dünya milletleriyle dostane ilişkiler içinde olma gayretindedir." diye konuştu.

Albay Park ise, ülkesinin Türk milletine büyük minnet duyduğunu belirterek iki ülke arasındaki ilişkilerin önemine değindi.

Vali Demir, konuşmanın ardından Pak'a Uşak kilimi ve battaniye hediye etti.