GSB 1453 sözleşmeli personel alımı! Başvurular ne zaman, şartları neler?

Gençlik ve Spor Bakanlığı 1453 personel alımı yapacak. GSB 1453 personel alımı ne zaman yapılacak? GSB personel alımı başvurusu nasıl yapılır?
GSB 1453 sözleşmeli personel alımı! Başvurular ne zaman, şartları neler?

Kamuya personel alımlarına dair yeni gelişmeler yaşanıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) personel alımı yapacak. 1453 personel alımı yapılacağı Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak tarafından açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak, alımı yapılan personeller hangi kadrolarda istihdam edilecekler?

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımına dair ayrıntılar belli oldu. Buna göre toplamda 1453 personel istihdam edilecek. Bu personeller Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olan yurtlarda yurt yönetim personeli olarak çalışacaklar. KYK yurtlarında çalışacak olan personeller için işe alımlara dair bilgiler belli oluyor.

BAKAN AÇIKLADI!

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak yeni personel alımına dair, “Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarında istihdam edeceğimiz 1453 Yurt Yönetim Personeli için alım sürecimiz başlıyor. Detaylar kısa bir süre içerisinde Resmi Gazete’de ve bakanlığımızın internet sayfasında yayımlanacaktır. Şimdiden işe girecek yeni mesai arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A)
bendinin 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,
-Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak,
-Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç)
-2022 yılı KPSS sınavına girmiş ve belirtilen puan türünde asgari 60 (altmış) puan almış olmak,
-Tercih edilecek her grup için yukarıdaki tabloda aranan nitelikleri taşıyor olmak,
-Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç
edilmemiş olmak,
-Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken sözleşme esaslarına aykırı hareket etmesi
nedeniyle kurumlarınca sözleşmesi feshedilenler veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshedenlerin, sözleşme fesih tarihinin üzerinden bir yıl geçmiş olmak,
-Görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak,
-Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak,
-Arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

GSB personel alımı başvurularının 6 Ekim 2023 tarihinde başlayacağı ve 10 Ekim 2023 tarihi mesai bitimine kadar devam edeceği açıklandı. Başvurular elektronik ortamda yapılacak. Başvurular tamamlandıktan sonra sözleşmeli personellerin işe alımları için süreç başlatılacak.

Başvurular tamamlandıktan sonra KPSS puanı ile sıralama yapılarak kontenjanlar dahilinde adaylar sözlü sınava alınacaklar. Ankara’da yapılacak olan sözlü sınavda başarılı olanların işe alımları gerçekleşecek.