Görülmemiş felaket geliyor! Yarın sabah 06.00’da başlayacak hazır olun! Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü akşam saatlerinde önemli bir açıklama yaptı. Bu gece saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başlayacak olan sağanak yağış yarın sabah 06.00’ya kadar devam edecek. Detaylar haberimizde
Görülmemiş felaket geliyor! Yarın sabah 06.00’da başlayacak hazır olun! Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa dikkat

Türkiye sıcak bir yaz geçirdikten sonra beklediği yağmurlu havalara kavuşuyor. MGM tarafından aktarılan son habere göre yarın sabah 06.00’dan itibaren çok sayıda il için sağanak yağış uyarısı yapıldı. İl il hava durum tahminleri şu şekilde..

YAĞIŞLARIN ETKİLİ OLACAĞI İLLER AÇIKLANDI

MGM tarafından aktarılan son habere göre yağışların görüleceği iller, “Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Isparta, Burdur, Çorum ve Ardahan çevreleri, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’in iç kesimleri ile Akdeniz’in Toroslar kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların: İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir ve Kütahya çevreleri, Çanakkale’nin doğusu ile Manisa’nın kuzeydoğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor” şeklinde açıklandı.

Sıcaklıkların özellikle batı kesimlerde 3-5 derece civarında azalacağı ve diğer yerlerde de önemli değişiklik olmayacağı belirtildi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA NASIL OLACAK?

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların: İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Balıkesir çevreleri ile Çanakkale'nin doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kütahya çevreleri ile Manisa'nın kuzeydoğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Isparta ve Burdur çevreleri ile Toroslar mevkiinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, kuzeybatı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı, yer yer çok bulutlu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'in iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, kuzeydoğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.