Furuncu'dan sağanak yağışın ardından yürütülen çalışmalara yönelik açıklama

Uşak’ta dün kent merkezinde etkili olan ve hayatı olumsuz etkileyen sağanak yağışın ardından yürütülen çalışmalar hakkında Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Nurullah Furuncu açıklama yaptı.
Furuncu'dan sağanak yağışın ardından yürütülen çalışmalara yönelik açıklama

Uşak kent merkezinde akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmur nediyle pek çok araç mahsur kaldı, ev ve iş yerlerini su bastı.

Sağanak yağışın ardın yürütülen çalışmalar ile ilgili açıklama yapan Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Nurullah Furuncu şunları kaydetti;" Şimdiye kadar 250 tane ihbar geldi ve büyük bir kısmı bitti. Ekiplerimiz tam kadro olarak çalışıyor. Bir yandan da yangın ihbarlarını değerlendiriyoruz. Yalnızca itfaiye olarak 15’in üzerinde aracımızla sahadayız. Kentimizde bir anda etkisini gösteren sağanak yağışın sonrasında diğer kurumlarımızla da irtibata geçerek hızlı bir biçimde müdahalelerimize başladık. Normal bir yağış gerçekleşmedi. Kısa süreli ve yoğun bir yağış meydana geldi. Bu nedenle yaşanan olumsuzlukların giderilmesi konusundaki çalışmalarımız devam ediyor. Meteoroloji Müdürlüğümüzden gelen bilgiler kapsamında olası benzer bir yağışa karşı da tedbirlerimizi aldık."

Çalışmalara itfaiye personelinin yanı sıra Uşak Belediyesi Temizlik İşleri, Fen İşleri ve Su Kanalizasyon İşleri Müdürlüklerinin personellerinin de katıldığını belirten Furuncu, yağmur suyunun getirdiği kum ve çamurların sokaklardan temizlenmesi için Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı 150 personelin sabah saatlerine kadar çalıştıklarını söyledi.

İlgili Haberler