DKMP Uşak Şube Müdürlüğü avcıları uyardı

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP) Uşak Şubesi, avcılık yapmak isteyenler için yapılan son değişikler hakkında kamuoyunu uyardı.

GÜNCEL 01.02.2019, 13:13 01.02.2019, 14:06

DKMP Uşak Şube Müdürlüğü avcıları uyardı

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP) Uşak Şubesi, avcılık yapmak isteyenler için yapılan son değişikler hakkında kamuoyunu uyardı.

GÜNCEL 01.02.2019, 13:13 01.02.2019, 14:06
DKMP Uşak Şube Müdürlüğü avcıları uyardı

DKMP Uşak Şubesi Sosyal medya hesabında duyurulan uyarıda; yeni düznelemelere göre av yapılacağı, bu düzenlemelere uymayanlar hakkında cezai işlem yapılacağı hatırlatıldı.

DKMP Uşak Şubesi uyarısı şöyle:

AVCI KAMUOYUNA DUYURU...!

“Cumhurbaşkanlığınca yürütülen vatandaşa hizmet sunumunda" Bürokrasiyi ve Kırtasiyeciliği Azaltma Projesi" kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde Avcı ve Avcı Kuruluşlarının da talepleri dikkate alınarak yapılan yönetmelik değişikliği 15.05.2018 tarih ve 30422 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Avlak Yönetim Bilgi Sisteminde yönetmeliğe uygun olarak düzenlenmiş ve 30.01.2019 tarihinde güncellenmiştir.

Yenilikler;

1- Telefon numaralarını AVBİS'e kayıt edebilecekler,

2- Daha önce pul numarası olan şifrelerini AVBİS'ten diledikleri bir şifre ile değiştirebilecekler,

3- Vizelerini 1.04.2019 tarihinden itibaren (harçlarını yatırmış olmak ve silah ruhsatının süresinin olması halinde) kendileri şube müdürlüklerine gitmeden AVBİS'ten yapabileceklerdir.

4- 2018-2019 avlanma pulunu (Avlanma İzin Belgesi) alan avcılar avlanma dönemi sonuna (3 Mart 2019) kadar kota AVBİS'ten alımı yapabileceklerdir.

5- Sistem 2019-2020 yılı av sezonunda ve gelecek av sezonlarında vize tarihi esas alınarak AVBİS'ten kota verecektir.

6- Vizesi olmayan hiç bir avcıya pul satılamayacak, AVBİS'ten avlanma kotası verilmeyecektir.

7- Sistem üzerinden bilgi ve evraklarına ulaşılamayan avcılar veya harç borçları olan avcılar yine öncelikle ilgili şube müdürlüklerine giderek işlemlerini yaptıracaklardır.

8- Avcının üye olduğu dernekten üyelik iptal kararının şube müdürülüğüne bildirilmesine kadar avcı dernek üyesi olarak işlem görecek, üyeliği iptal edilen avcının bilgisi dernek tarafından derhal şube müdürlüğüne yazı ile gönderilecektir.(Elektronik Posta veya normal posta veyahut elden)

9- Avcı derneğe üye olduğunda, avcının üyelik kaydının yapılmasının ardından dernek avcıdan 6698 sayılı Kişisel Verilerin Koruma Kanunu 6 ıncı maddesi uyarınca üyelik bilgisinin avbise işleneceğine dair muvafakat (Kanun gereği kişisel bilgilerin avbis sitemine işlenmesi rızasının olduğunun yazılı beyanı) ile birlikte yazıyı şube müdürlüğüne gönderecek, avcıdan herhangi bir evrak istenmeyecek. Dilekçe ve muavafakat örneği şube müdürlüklerinden temin edilebilir.

10- Avcının silah ruhsatı süresi bitene kadar geçeli olacak, süresi biten ruhsat sistemden temin edilemiyorsa yeniden avcı tarafından şube müdürlüğüne ulaştırılacaktır.

11- Silah ruhsatı bir sebeple iptal edilmiş ise, iptal eden kurum tarafından şube müdürlüğüne ulaştırılacaktır.

12- Avcının çağrı hattını arayarak kotayı iptal talebi cep telefonuna (sisteme kayıt ettiği cep telefonu) gönderilen doğrulama mesajını söylemesi ile operatör tarafından iptal edilecektir.

Avcılara duyurulur.

Yorumlar (1)
Mustafa peker 2 yıl önce
Avbisi kaldirin.biz biktik kota almaktan.