Depremde annesini kaybeden ünlü isimden duygulandıran paylaşım!

Kahramanmaraş merkezli depremde depreme Hatay'da yakalanan ünlü oyuncu Çağrı Çıtanak'ın annesi Nevber Yurdal Çıtanak hayatını kaybetti.

GÜNCEL 19.02.2023, 10:42

Depremde annesini kaybeden ünlü isimden duygulandıran paylaşım!

Kahramanmaraş merkezli depremde depreme Hatay'da yakalanan ünlü oyuncu Çağrı Çıtanak'ın annesi Nevber Yurdal Çıtanak hayatını kaybetti.

GÜNCEL 19.02.2023, 10:42
Depremde annesini kaybeden ünlü isimden duygulandıran paylaşım!

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki deprem çevre 10 ili derinden etkilerken ünlü oyuncu Çağrı Çıtanak Hatay'da meydana gelen depremde annesini kaybetti. Binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği depremde birçok ünlü isimde yakınlarını kaybederken Çağrı Çıtanak tarafından yapılan duygusal paylaşım görenleri gözyaşlarına boğdu. 

Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem çevre 10 ilde etkisini gösterirken büyük bir yıkım meydana geldi 41 bine yaklaşık vatandaş enkaz altında hayatını kaybederken ünlü oyuncu Çaprı Çıtanak'ta enkaz altında annesini kaybetti. Deprem sonrası oldukça duygusal bir paylaşımda bulunan Çağrı Çıtanak sözleriyle tüyleri diken diken yaptı. Depremde sadece annesini değil, kimliğinin yarısını kaybettiğini dile getiren Çağrı Çıtanak "Antakya'da sadece annemi değil, 18 yaşıma kadar attığım her adımı kaybettim. Kimliğimin yarısını kaybettim." dedi.

SADECE ANNESİNİ DEĞİL HER ŞEYİNİ KAYBETTİ!

Kahramanmaraş merkezli depremde depreme Hatay'da yakalanan ünlü oyuncu Çağrı Çıtanak'ın annesi Nevber Yurdal Çıtanak hayatını kaybetti. Anne acısı ile derinden sarsılan Çağrı Çıtanak depremin ardından oldukça duygusal bir paylaşımda bulundu. Sosyal medya hesabından yapmış olduğu duygusal paylaşımla kayıplarını sıralayan Çağrı Çıtanak'ın paylaşımı yürekleri burktu. Paylaşımına 6 görsel ekleyen Çağrı Çıtanak paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

"Herkese merhabalar. Ben Mehmet Çağrı Çıtanak. Siz beni Çağrı Çıtanak olarak televizyondan tanıyorsunuz. Beni hep kanlı-canlı, hareketli gördünüz. Hep yazılanı hayata döndürürken şimdi en yaşayan duygularımı yazıya dönüştürmeye çalışıyorum. Bir şey yazarken hiç bu kadar zorlanmamıştım. Ben Mehmet Çağrı Çıtanak. 10.10.1990'da Hatay'da doğdum. Bir kısmınızın Suriye sandığı, bir kısmınızın terör bölgesi sandığı, bir kısmınızın yaşayan herkesi Arap sandığı, Akdeniz'in kuytu köşesi, medeniyet beşiği, hoşgörü diyarı Hatay. Bağımsız bir cumhuriyet iken oy birliği ile Atatürk'ün mirasına sarılan Hatay. Uğruna kan dökülmeden ülke topraklarına katılan tek il olan Hatay. Benim canım memleketim! Bana savaşmamayı öğreten memleketim... Bana sevmeyi öğreten memleketim... Bana kardeşliği öğreten memleketim... Bana bütün Anadolu'yu eve sığdırarak öğreten annem! Çocukluk arkadaşlarım, mahallemiz, esnaf komşularımız, sırasıyla önce oynadığımız, sonra köşesinde oturduğumuz, sonra koşup kaçtığımız, sonra köşesinde takıldığımız ve vakti geldiğinde bavulumuzla köşesini dönüp gittiğimiz sokaklarımız. Sokaklarımızda yankılanan annelerimizin sesleri.

PAYLAŞIMI İLE YÜREK BURKTU!

Annesinin kendisine öğrettiklerinden bahseden ve duygusal paylaşımı ile takipçilerini derinden etkileyen Çağrı Çıtanak paylaşımına ''Hepsi 6 Şubat 2023 saat 04.17 itibariyle bir daha ne zaman yaşayabileceğimizi bilmediğimiz ya da yaşayamayacağımızı bildiğimiz anılar oldular. Attığım ilk adımın şahitliğinden tutun da yazdığım ilk öykünün ilhamı olmaya kadar her anımın en nadide parçası annemi kaybettik. Çocukken, ölmüş insanların fotoğraflarını gördüm diye kabuslar gördüğüm çok gecem oldu. O yüzden annemin herhangi bir fotoğrafını paylaşmak istemedim. Bu paylaşıma denk gelen kardeşlerim olursa etkilemelerini istemem. Onun yerine hayatı boyunca çevresindekilerle sadece ödünç alıp verdiği kitapların sayıları için tartışmış bir kadını anmak için bana öğrettiklerinden bahsetmek istedim. Böylece hepimiz aynı öğretilere sahip olarak gerçek bir aile olabiliriz.'' şeklinde devam etti. 

''ASLA VAZGEÇME''

Ne olursa olsun asla vazgeçilmemesi gereken şeyleri tek tek maddeleyen acılı oyuncu son olarak cümlelerine şunları ekledi;

1. Sevdiğin insanlara onları sevdiğini söyle.

2. Fedakarlıkla enayiliğin arasındaki çizgiyi kaçırma

3. Ne olursa olsun gülmekten vazgeçme

4. Sonuçları sen dışında kimseyi etkilemeyecekse hata yapmaktan çekinme.

5. Eğer ahlaki olarak hata yapmıyorsan seni mutlu edecek yanlışları yapmakta serbestsin ve özgürlüğünü sonuna kadar kullan.

6. Sağlığına her zaman dikkat et.

7. Kitap okumayı, tatil yapmayı ihmal etme.

8. Hayatta en önce kendinden ve kendine karşı sorumlusun. Sorumluluklarını ihmal etme. Özetle; hayatının biteceğini unutmadan ve kırmadan yaşa...

18 Yaşında dek attığı her adımı kaybettiğinden bahseden ünlü oyuncu sözlerine ''Daha nice öğüdü vardır cebimde muhakkak. Bunlar beni onun oğlu yapanlar. Antakya'da sadece annemi değil, 18 yaşıma kadar attığım her adımı kaybettim. Kimliğimin yarısını kaybettim. Kalanlarla uzun, sağlıklı, huzurlu, bereketli yollarımız olsun. Süre içinde destek olan, yanımda olan, arayan-soran, sarılan, gelen, gelmeyen herkese çok teşekkür ederim. Ben annemin anısına gülmeye ve yaşamaya devam edeceğim. Her mutlu anımız gidenlerin ruhuna yarasın. Hepimize geçmiş olsun. Sevgilerimle" şeklinde son verdi. 

Yorumlar (0)