Denizli'de yangının ortasında kalan keçi sürüsünün telefi yürek sızlattı!

Denizli’de yaşanan yangın felaketinde alevlerin ortasında kalan keçi sürüsünün yanarak telef olması yürekleri sızlattı.
Denizli'de yangının ortasında kalan keçi sürüsünün telefi yürek sızlattı!

Denizli’de meydana gelen yangınlar olumsuz sonuçlara neden oldu. Yıldırım düşmesi ile beraber başlayan yangın çok hızlı bir şekilde yayıldı ve söndürülmesi de saatler sürdü. 11 saatte kontrol altına alınabilen yangının sonuçları da ortaya çıkmaya başladı.

Yangına yaylada rastlayan keçi sürüsü ne olduğunu anlamadan alevler içerisinde kaldı. Sürüyü idare eden çobanlar ise canlarını son anda kurtarabildiler. Keçi sürüsünün çok büyük bir kısmı yangın nedeniyle feci şekilde telef oldu.

KEÇİ SÜRÜSÜ YANGININ ORTASINDA KALDI!

Denizli’nin Babadağ ilçesinde bugün öğle saatlerinde yıldırım düşmesi sonucu başlayan yangınına havadan ve karadan müdahale devam ediyor. Yangının Mollaahmet, Yeniköy ve Kelleci mahallelerindeki yerleşim alanlarını tehdit etmeye başlaması üzerine bin nüfuslu Mollaahmet Mahallesi’nin tahliyesine başlandı. Zaman zaman etkili olan kuvvetli rüzgar mücadeleyi zorlaştırdı.

Yaklaşık 11 saat devam eden yangınlarda, onlarca hektar ormanlık arazinin yanı sıra yayla evleri, hayvan barınakları, onlarca küçükbaş ve binerce yaban hayvanı telef oldu. Yangına yaylada yakalanan bir keçi sürüsü de alevlerin arasında kaldı. Sürünün çobanları canlarını son anda kurtarabilirken, sürünün büyük bir bölümü yangında telef oldu. Alevlerin uzaklaşmasının ardından sürünün son görüldüğü noktaya gelen çobanlar, karşılaştıkları işler acısı manzarayı cep telefonuyla görüntüledi. Telef olan ve can çekişen hayvanların görüntüleri yürekleri sızlattı.

11 saat süren yangına müdahale edilse de rüzgarın etkisiyle çok güçlük yaşandı. Bu süreçte alevlerin yayıldığı alanlarda büyük zararlar meydana çıktı. Yaban hayatını da olumsuz etkileyen yangının zararları gün ağarınca çok daha net bir şekilde ortaya çıkabilecek.