Denizli'de suya indirim! İşte yeni fiyatı

Denizli'de su fiyatları için beklenen indirim kararı açıklandı. DESKİ Mayıs 2024 Genel Kurul Toplantısı ile suyun ton fiyatına yüzde 40 indirim yapıldı.
Denizli'de suya indirim! İşte yeni fiyatı

DENİZLİ (İHA) - Yapılan son yerel seçimler öncesinde Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi durumunda su fiyatlarına indirim sözü veren Nuri Çavuşoğlu sözünü tuttu. DESKİ Genel Kurulu'nda yapılan Mayıs ayı toplantısı ile seçim öncesi verilen su fiyatlarına indirim vaadi gerçekleştirildi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Denizli halkına verdiği su tarifelerinde indirim sözünü yerine getirdi. DESKİ Genel Kurulu’nda alınan karar ile suda yüzde 40’a varan indirim yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’ndan bir müjde daha geldi. Denizli Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda kent genelinde içme suyu ve atık su ücretlerinde yüzde 40’a varan oranda indirime gidecek.

DENİZLİ SU M3 FİYATI 2024! SUYUN TONU NE KADAR OLDU?

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, içme suyu ücretlerinde yapacakları indirimin müjdesini Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Mayıs Ayı Genel Kurul Toplantısı'nda verdi. Başkan Çavuşoğlu, yönetim değişikliği sonrası karşılaştıkları mali tablonun ağır olduğunu ancak verdikleri sözü yerine getirmek için içme suyu ve atık su ücretlerinde birinci kademede yüzde 30, ikinci kademede ise yüzde 10 indirime gideceklerini belirtti.

İndirim kararının alınmasının ardından konuşma yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Çavuşoğlu vatandaşın vicdanına seslendiğini belirterek ağır borç yüküne rağmen bu karara imza attıklarını belirttti. Seçim sözlerini tüm maddi imkansızlıklara rağmen yerine getireceklerini vurgulayan Başkan Çavuşoğlu 1 Haziran itibariyle "konut" abonelerinden geçerli indirimi duyurudu.

Yapılan güncelleme sonrasında

Birinci kademe 0-12 metreküp için uygulanan su ücreti 21 lira 797 kuruştan 15 lira 258 kuruşa,

Atık su ücreti 10 lira 895 kuruştan, 7 lira 629 kuruşa düşecek.