Cumhurbaşkanı Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Uşak'ta

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uşak'ta partisince 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenen mitinge katıldı.

GÜNCEL 27.03.2019, 18:17 27.03.2019, 20:11

Cumhurbaşkanı Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Uşak'ta

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uşak'ta partisince 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenen mitinge katıldı.

GÜNCEL 27.03.2019, 18:17 27.03.2019, 20:11

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisince 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda düzenlenen mitingde binlerce Uşaklıya hitap etti

Düzce ve Bolu'da yaptığı mitingleri hatırlatarak, buralardan selam getirdiğini belirten Erdoğan, Uşak'ın selamını da bu akşam katılacağı A Haber, ATV ortak yayınında tüm Türkiye'ye ileteceğini söyledi.

Muhalefetin kurduğu ittifakın bir görünen ortakları, bir de fiilen var olan ama pek ismi anılmak istenmeyen gizli ortakları bulunduğunu ifade eden Erdoğan, "Gerçi saklamaya çalıştıkları ortakları kendilerini tutamayıp her gün yeni bir açıklamayla her gün yeni bir tehditle ittifakı açıkladılar. Kandil'den terör baronları, bunlara destek çağrısı yapıyor. Pensilvanya'nın kaçakları, bunlara destek çağrısı yapıyor. Ülkemizle hesabı olan kim varsa hepsi de bunları destekliyor. Milletimizin değerlerine, ezanımıza, bayrağımıza, birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize kasteden kim varsa bunları destekliyor." diye konuştu.

"31 Mart, intikam seçimi olacak" diyenlerin de bulunduğunu belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Böyle bir ittifak karşısında hala tereddüdü olan varsa artık ona da diyecek bir sözümüz kalmadı. Eğer biri gelip bu seçimlerde size 'AK Parti'ye, Cumhur İttifakı'na oy verecekseniz sandığa gitmeyin' diyorsa bilin ki onun niyeti sizin öfkenizi, kızgınlığınızı, kırgınlığınızı paylaşmak değildir. Eğer biri gelip size 'madem AK Parti'ye kızgınsın öyleyse şu partiye oy ver' diyerek asla yapmak istemeyeceğiniz bir şeyi size dayatıyorsa bilin ki onun amacı size yol göstermek değildir. Bunu söyleyen karşımızdaki ittifakın başarısı için çalışmaktadır. Bunu söyleyen, sizin gönül kırıklığınızı istismar etmenin peşindedir. Bunu dillendiren sizin iradenize ipotek koymanın çabasındadır. Milletimiz kırgınlığında, öfkesinde haklı mıdır? Elbette haklıdır. Hatadan münezzeh olan sadece ve sadece Rabbimizdir. İnsanın olduğu her yerde hata da olur, eksik de olur, yanlış da olur. Önemli olan hasbi niyetle bunları düzeltme, bu iradeyi ortaya koyabilmektir. Mühim olan sorunların, hataların üzerine samimiyetle gidebilmektir."

"İşte bu iradeyle pek çok adım attık"

16 Nisan Halk Oylaması'nın ardından yeniden AK Parti Genel Başkanı olduğunu hatırlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

"16 Nisan Halk Oylaması'nın ardından partimizin başına yeniden döndüğümüzde, bu iradeyle pek çok adım attık. Görüyoruz ki bunları devam ettirmemiz gerekiyor. İnşallah seçimlerden sonra tüm bu konuları masaya yatıracak, kibriyle saygısızlığıyla yanlışıyla kabalığıyla milletimizi üzen kim varsa hepsini de biz üzeceğiz. Bu arada AK Parti'nin gölgesinde büyüyüp fırsattan istifade karşısına geçenleri de unutmayacağız. Bu trenden inen bir daha bu trene binemez. Kimse kendini bulunmaz Hint kumaşı sanmasın. Türkiye'nin en güçlü partisi AK Parti'nin kadro problemi hamdolsun yoktur. Her gencimiz, bizim kadromuzun potansiyel adayıdır. Her hanım kardeşimiz, bizim kadromuzun adayıdır. Her meslekten her kesimden insanımız, bizim kadromuzun adayıdır. Bu partiyi milletimiz kurmuştur, siz kurdunuz. Tabelasını da milletimiz asmıştır. Bugüne kadar milletimiz getirmiştir. Bundan sonra da milletimiz ayakta tutacaktır. Şahsım dahil herkes partimizin çatısı altında milletimize ve ülkemize hizmetle mükellefiz. Bu bayrak yarışında kimler geldi kimler geçti. Bu meydanın dili olsa da konuşsa. Burada az mı konuştuk. Burada Uşaklı kardeşlerimle az mı bir araya geldik. Nereden nereye. İnşallah önümüzdeki dönemde bu bayrak yarışı kesintisiz devam edecektir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerden sonra önlerinde 4,5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi bulunduğunu, belediyeler için de 5 yıllık bir döneme girileceğini ifade ederek, "Bu ne demektir? Yani 4,5 yıl cumhurbaşkanınız hizmetkarınız olarak yola devam edecek. Kabinemizle beraber, seçim falan bir şey yok. 5 yıl da inşallah belediye başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız onlarla el ele vereceğiz ve Uşak'ımızı daha da yukarılara çıkaracağız. Bu dönemi, partimizin derlenip toparlanmasından, demokraside ve ekonomide yapacağımız yeniden yapılanma adımlarına kadar her konuda en verimli şekilde değerlendireceğiz. Yeter ki pazar günü irademize sahip çıkalım." dedi.

Vatandaşlardan mutlaka sandığa gitmelerini isteyen Erdoğan, "Türkiye'nin önü aydınlıktır. Bugüne kadar oynanan oyunların hiçbiri bu ülkeye diz çöktürmeye yetmedi. Artık bundan sonra çok daha güçlü, çok daha tecrübeli, çok daha kararlı olarak hedeflerimize doğru yürümeye devam edeceğiz. Şimdi öyle bir ses verin ki tüm Türkiye'den duyulsun." diye konuştu.

Erdoğan, "Uşak, 31 Mart'ta iradene, oyuna ve sandığa sahip çıkıyor musun, şehrine ve ülkene sahip çıkıyor musun, arkalarına terör örgütlerini ve Türkiye düşmanlarını alanlara derslerini veriyor musun, istiklaline ve istikbaline sahip çıkıyor musun, yıkım için yola çıkanlara karşı inşaya talip olanları destekliyor musun?" sorularına alandakilerin hep bir ağızdan verdiği "Evet" yanıtının ardından, "Rabbim hepinizden razı olsun. İşte benim bildiğim, benim tanıdığım Uşak bu." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Uşak'ı sadece ismi gibi aşkla sevmekle kalmadıklarını, aynı zamanda şehre tarihinde görülmemiş hizmetleri kazandırdıklarını söyledi.

Alandakilere, Uşak'ta 17 yılda yapılan yatırımların yer aldığı bir video izlettiren Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Belki bu görüntüleri 'ne yaptınız' diye soran zat da seyreder. Hiç sanmıyorum ama neler yaptığımızı anlar. Bu Bay Kemal '17 yılda ne yaptınız' diyor. Bak Bay Kemal, ben sadece Uşak'ı konuşuyorum, Türkiye'yi değil. Geçenlerde 'Hatay'a gideceğim. Hatay'a 6 tane baraj, 3 tane gölet yaptık' dedim. Şimdi Uşak'ta 18 baraj, 14 gölet var. Ama Bay Kemal baraj ile göleti anlamaz. Öyle bir kabiliyeti yok. İşte şimdi bakın 18 baraj, 14 göleti gördünüz."

Alandakilere, daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hatay'daki barajlara ilişkin açıklaması ve Hatay'da yapılan baraj ve göletlerin yer aldığı bir görüntü izlettiren Erdoğan, şunları söyledi:

"Bak burada 6 barajla, 3 tane gölet ama Uşak'ta 18 baraj, 14 gölet. Ama anlamaz. Ziya Paşa ne diyor? Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Bay Kemal, bak eserlerle konuşuyorum, lafla değil. Ya sen kılavuzu değiştir, kılavuzu. Kılavuzu karga olanın akıbeti kötü olur. Öyle mi? Onun için pazar günü benim Uşaklı kardeşlerim ders vermeye hazır mı? Hele hele hanım kardeşlerim... Kale içeriden fethedilir. Bu işi siz bitireceksiniz. Unutmuyoruz, pazara kadar bir şey kalmadı artık, 3 gün. Çok çalışacağız. Ama Uşak sadece buradan mı ibaret? Uşak'ın dışında akrabalar yok mu? Hepsini de telefonla arayacak mıyız? Onları da haberdar edecek miyiz? Gençler çok koşturuyor muyuz? Genç arkadaşlarımızı, üniversitelerdeki arkadaşlarımızı bu konuda uyarıyor muyuz? Pazar günü inşallah bunlara bir Osmanlı tokatına hazır mıyız? Bundan 20 yıl önce size birisi Uşak'ın hem de 32 bin öğrencili üniversitesi olacak dese inanır mıydınız? Uşak'a üniversiteyi kim yaptı ey Bay Kemal."

"Yatırımlar"

Stadyum inşa edildiği zaman Uşak'ın hem spor hem büyük çaplı kültür sanat etkinlikleri konusunda çok önemli bir imkana kavuşmuş olacağını ifade eden Erdoğan, Uşak'a Kurtuluş Mahallesi'nde bir millet bahçesini kazandırdıklarını, Dikilitaş'ta da bir millet bahçesi yaptıklarını ifade etti.

Erdoğan, Karaağaç göletinin olduğu yerde termal su bulunduğunu ve buraya termal tesisler ile oteller yaparak şehre yeni bir değer katacaklarını, yine buraya şehrin adeta akciğeri olacak bir rekreasyon alanı kazandıracaklarını da kaydetti.

Hızlı trenle ülkenin dört bir yanına gidilebileceğini ifade eden Erdoğan, Uşak'ta şehir içi raylı sisteme ihtiyaç duyulduğunu, mevcut hattın bu şekilde değerlendirilmesiyle ilgili fizibilite çalışmasının sürdüğünü belirtti. Erdoğan, teknik bir sıkıntı olmaması halinde böyle bir raylı sistemin Uşak'a kazandırılması için destek vereceklerini kaydetti.

Arazileri sulama tesisleriyle bereketlendirmeye devam edeceklerini ifade eden Erdoğan, şu ana kadar 103 bin dekar araziyi sulamaya açtıklarını aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan 31 Mart'ta yapılacak seçimlerde merkezde ve ilçelerde tercihte bulunurken dikkatli olmalarını isteyerek, Uşak'ın kavgaya, çekişmeye değil, hizmete ihtiyacı olduğu değerlendirmesinde bulundu.

"Buradan müjdeyi alacağım"

Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu şehire en iyi hizmeti kim getirecekse belediyeleri ona emanet etmeniz gerekiyor. 4.5 yıl Cumhurbaşkanı olarak bu kardeşiniz kabinesiyle iş başında mı, devletin başında mı, Türkiye'nin başında mı? O zaman tüm merkezi yönetimin imkanlarıyla yerel yönetimin imkanlarını birleştirdiğimizde Uşak'a nelerin gelebileceğini düşünebiliyor musunuz? Öyleyse, oylarımızı da buna göre kullanacağız. Tecrübeyle sabit ki bir yerde hükümet çalışmalarıyla belediye çalışmaları birbirini destekleyerek gitmezse şehir hedeflerine doğru yürümekte zorlanır. Uşak'ı ileriye taşımak için belediye başkan adaylarımızla el ele verip önümüzdeki 5 yıl boyunca gece gündüz çalışacağız. Ben bir belediyeciyim, 4.5 yıl İstanbul gibi bir şehri yönettim. Cezaevine girdim şiirden dolayı. Çıktım, 16 ay sonra Türkiye'nin Başbakanı oldum. Sizler yaptınız, hemen göreve getirdiniz ve bugünlere geldik." 

Vatandaşların isteği üzerine söz konusu şiiri okuyan Erdoğan, "Belediye başkan adaylarımızı size emanet ediyorum. Uşak, pazar günü destan yazacak. Ben seçim gecesi Uşak'ı takip edeceğim, buradan müjdeyi alacağım." diye konuştu.

Yorumlar (0)