Bugün sabah 08.00’den sonra başlıyor! Felaket resmen adım adım gelecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sabah erken saatlerde önemli bir açıklama yaptı. Merakla beklenen günlük hava durum tahminleri il il açıklandı. İşte 23 Eylül Cumartesi hava durum tahminleri
Bugün sabah 08.00’den sonra başlıyor! Felaket resmen adım adım gelecek

Dışarıya çıkmak isteyen ya da planı olanlar için MGM tarafından açıklama geldi. Meteoroloji yaptığı açıklamasında bugünden itibaren sıcaklıkların hızlı bir şekilde artacağını ve vatandaşların tedbirini alması gerektiği aktarıldı. Bölgelerimizde hava durumu ve hava sıcaklığının detayları haberimizde

Sabah erken saatlerde MGM tarafından alınan son habere göre, sıcaklıkların mevsim normalleri üzerinde seyredeceği ifade edildi. MGM yaptığı açıklamasında, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyı illerinin iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun öğle saatlerinden sonra kısa süreli yerel sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Adana ve çevresinde gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor” denildi.

pastirma-yazi-bugun-basliyor-meteoroloji-son-da-5294534.jpg

HAVA SICAKLIĞI VE RÜZGAR BİLGİSİ

Hava sıcaklığı ve rüzgar bilgisi için de ayrı bir açıklama yapan Meteoroloji, sıcaklıklar konusunda önemli bir değişiklik olmayacağını sıcaklıkların genel olarak mevsim normalleri üzerinde seyredeceğini ifade etti.

Rüzgar için de rüzgarın güney yönlerden ara ara orta kuvvette eseceği belirtildi.

BUGÜN BÖLGELERİMİZDE HAVA NASIL OLACAK?

MARMARA

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Adana ve çevresinde gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, doğu Karadeniz kıyı illerinin iç kesimleri yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, kuzeydoğu kesimleri yer yer çok bulutlu, Ardahan ile Kars'ın kuzey kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.