Borsa İstanbul ne zaman açılacak, Kurban Bayramı tatili bitti mi kapalı mı?

9 günlük Kurban Bayramı tatili idari izinle uzatılırken bu da bazı kurumların kapalı bazılarının açık olmasına neden olmuştu. Peki, Borsa İstanbul tatil günleri bitti mi, ne zaman açılıyor, kapalı mı, açık mı?
Borsa İstanbul ne zaman açılacak, Kurban Bayramı tatili bitti mi kapalı mı?

Kurban Bayramı tatili, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından alınan karar kapsamında idari izinle 9 güne çıkartılmıştı. Resmi bayram tatilini takip eden 20 Haziran 2024 Perşembe ve 21 Haziran 2024 Cuma günleri de resmi tatile dahil edilmişti. Alınan kararın ardından gözler bugün borsaya çevrildi. Peki, 20 Haziran 2024 Perşembe Borsa İstanbul açık mı, kapalı mı?

20 HAZİRAN 2024 PERŞEMBE BORSA İSTANBUL AÇIK MI, KAPALI MI?

Ülkemizde resmi tatil olan iki dini bayramdan biri olan Kurban Bayramı bu sene alınan kararla hafta sonu tatilleri ile birleştirilerek 9 güne çıkartılmıştı. Bayram tatili nedeniyle resmi kurum ve kuruluşlarda kapalı kalırken borsa işlemlerine de bayram tatili arası verilmişti. 4,5 günlük Kurban Bayramı tatili bugün itibariyle sona ererken gözler borsaya çevrilmişti.

Borsa İstanbul bayrama yüzde 0.76 oranında yükselişle 10 bin 471 puandan girmişti. Borsa İstanbul'a işlem vergisi getirileceğine yönelik haberlerin netliğe kavuşması ve vergi prosedürünün ertelenmiş olması BİST'i destekleyen ana unsur oldu.

Bugün itibariyle Borsa İstanbul idari izin kapsamı dışında tutulduğu için işlemlere başladı. Borsa İstanbul'da Perşembe ve Cuma günü işlemleri yapılırken Cumartesi ve Pazar günü ise hafta sonu tatili nedeniyle kapalı olacak.