Bayramda AVM’ler açık olacak mı? 16-17-18-19 Haziran AVM çalışma saatleri!

Bayram tatilinden dolayı çok sayıda işletme kapalı olacakken AVM’lerin çalışma saatleri merak ediliyor. Bayramda AVM’ler açık mı yoksa kapalı mı olacak?
Bayramda AVM’ler açık olacak mı? 16-17-18-19 Haziran AVM çalışma saatleri!

Bayram tatilinden dolayı AVM’lerin çalışma saatleri araştırılıyor. AVM’lerde bayramda mesainin nasıl olacağı merak ediliyor. Tatil günlerinde yoğunlukları artan AVM’lerde bayram çalışma saatleri belli oldu. Bayram tatilinde AVM’lerde vakit geçirmek isteyenler açılış ve kapanış saatlerini sorguluyorlar.

BAYRAMDA ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNİN ÇALIŞMA SAATLERİ!

Kurban Bayramı süresince AVM’lerin çalışma saatleri merak konusu ediliyor. Bu konuda AVM’den AVM’ye farklı uygulamalar yapılabiliyor. AVM’lerin çalışma saatleri AVM yönetimi tarafından belirleniyor. Genel olarak geçmiş bayramlarda yapılan uygulamalardan yola çıkılarak çalışma saatleri çıkarılabiliyor.

Bayramın 1. günü olan 16 Haziran 2024 Pazar günü AVM’ler açık olacaklar ama normal açılış saati uygulaması olmayacak. Bayramın 1. gününde AVM’ler biraz daha geç açılacaklar. Genellikle açılış saati 12:00 veya 13:00’e çekiliyor. Bu şekilde AVM çalışanları da yarım gün de olsa bayram kutlaması yapabiliyorlar. Bu uygulamanın bu yıl da Kurban Bayramı’nda devam etmesi bekleniyor.

Bayramın 2. günü, 3. günü ve 4. günü olan 17 Haziran 2024 Pazartesi, 18 Haziran 2024 Salı ve 19 Haziran Çarşamba günlerinde AVM’lerin çalışma saatlerinde bir değişiklik olmayacak. AVM’ler normal zamanda saat kaçta açılıp kapanıyorlar ise bu günlerde de aynı saatlerde çalışacaklar. Genellikle AVM’ler 09:00 veya 10:00’da açılıp 22:00 veya 23:00’da kapanıyorlar.

AVM’lere giderek bayram tatilinde zamanlarını buralarda geçirmek isteyenler sadece bayramın birinci günü öğleye kadar bu imkandan yararlanamayacaklar. Kalan zamanlarda ise bayram tatilinin AVM’lerin mesai saatlerinde bir değişikliğe neden olması beklenmiyor. AVM’lerde bayramda çok büyük yoğunluklar olabiliyor. Bundan dolayı bayramda AVM’lerin kapalı olması gibi bir seçenek imkan dahilinde bulunmuyor.