BAŞVURU EKRANI BU SABAH AÇILDI! 18-50 yaş arası Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı başladı! KPSS şartı yok

Bekçi olarak çalışmak isteyenlere güzel haber geldi. Aktarılan son habere göre başvuru ekranı bu sabah açıldı! Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları başladı. Başvuruda bulunmak isteyenler için KPSS şartının aranmayacağı da gelen bilgiler arasında..
BAŞVURU EKRANI BU SABAH AÇILDI! 18-50 yaş arası Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı başladı! KPSS şartı yok

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için İŞKUR üzerinden düzenli olarak personel alımları yayımlanmaya devam ediliyor. Buna göre çeşitli iller için Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı başladı. Adaylar için yapılacak alımları şu an için özel sektöre yapılması sebebi ile KPSS şartı aranmayacak, mülakat aranmayacak.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Başvuruda bulunmak isteyenler için başvuruların online olarak alınabileceği açıklandı. Adayların belirtilen şartları taşıması halinde online olarak Çarşı ve Mahalle Bekçi başvurusu alımlarına başvurabileceği belirtildi.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Başvuru şartları hem genel hem de özel olarak ikiye ayrılıyor. Başvuruda bulunmak isteyenler için genel şartların herkes için aynı olduğu özel şartların ise ilanlara göre değişeceği belirtildi. Genel şartlar şu şekilde:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • En az 18 yaşını tamamlamış olmak
  • En az ilkokul mezunu olmak
  • Adli sicil kaydının olmaması
  • Çalışmasına engel olabilecek herhangi bir akıl sağlığının olmaması
  • Gece saatlerinde çalışabilmek

Belirtilen bu şartlar genel şartlardır. Yaş ve mezuniyet şartları ilanların içeriğine göre farklılık gösterebilmektedir. Başvuruda bulunmak isteyenler İŞKUR’un Açık iş ilanları üzerinden Çarşı ve Mahalle Bekçisi alım ilanlarını takip edebilir, başvurularını online yapabilir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvuruda bulunmak isteyenler için başvurular online olarak yapılacak. İlanları online olarak inceledikten sonra başvurularınızı da online yapabilir, ya da dilerseniz en yakın İŞKUR şubesine müracaat edebilirsiniz. İlanlar İŞKUR üzerinden düzenli olarak güncellenmektedir.

screenshot-3.png