Başkan Çakın’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama mesajı; “Bizlere miras bırakılan bu değere hizmetlerle sahip çıkmanın gururunu yaşıyoruz”

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Çakın’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama mesajı;  “Bizlere miras bırakılan bu değere hizmetlerle sahip çıkmanın gururunu yaşıyoruz”

Ülkemizin ve şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını büyük bir coşkuyla kutlandığını ve eşitli etkinliklerle kutlamaya devam edildiğini belirten Çakın, “Bizler, şanlı geçmişimizin izlerini geleceğe taşıyacak, yeni nesillerimize ışık tutacak; şehrimizi, gelişen ve değişen güçlü Türkiye imajına yakışır bir şekilde ilerletecek projelere imza atıyoruz. Bugün ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı güçlü bir milli ruh ile kutlamanın, bizlere miras bırakılan bu değere hizmetlerle sahip çıkmanın gururunu yaşıyoruz” ifadesini kullandı.

“Bir asır öncesi duyguları hala içimizde yaşıyoruz”

Çakın, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde; çetin savaşlar ve zorlu mücadeleler sonucunda elde edilen zaferler bizleri bugünlere getirmiştir. Bugün kutsal topraklarımızda birlik, beraberlik içerisinde hür ve bağımsız bir şekilde yaşıyorsak; bu bizim milletimizin damarlarında akan asil kanın verdiği cesaret ve korkusuzluk duygularının tüm dünyaya gösterilmesindendir. Bir asır öncesinde olduğu gibi hala aynı duyguları kalbimizde hissediyor ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, asil kanlarıyla bayrağımızı bayrak yapan, toprağımızı vatan kılan kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Tüm hemşerilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum “ dedi.