Başkan Çakın; “Sonuna kadar başkanlık görevindeyim”

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak milletvekili aday adayı olmuyor.

GÜNCEL 10.01.2023, 18:09

Başkan Çakın; “Sonuna kadar başkanlık görevindeyim”

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak milletvekili aday adayı olmuyor.

GÜNCEL 10.01.2023, 18:09
Başkan Çakın; “Sonuna kadar başkanlık görevindeyim”

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle Uşak’ta görev yapan yerel basın mensupları ile bir araya gelen Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, 2022 Genel seçimlerinde milletvekilliği için aday adayı olmayacağını kesin bir dille açıkladı.

Çakın, Uşak halkının kendine tevdi ettiği Uşak Belediye Başkanlığı görevini görev süresinin sonuna kadar devam ettireceğini de kararlı bir şekilde vurguladı.

Atapark Çayzade de Uşak basını onuruna bir kahvaltı düzenleyen Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, kendisine yöneltilen; “2022 yılı genel seçimlerinde Uşak’tan milletvekili aday adayı olacağınız söyleniyor. Bu konu ne diyeceksiniz?” sorusuna, “Benim hakkımda bu iddiayı ortaya atanlar, acaba bana belediye başkanlığını yakıştıramıyorlar mı?” şeklinde esprili bir cevap verdi.

Daha sonra konuya açıklık getiren Çakın; “Uşak halkı beni 2019 yerel seçimlerinde belediye başkanlığına layık gördü ve seçti. Halkımın bana tevdi ettiği bu görevimi sürenin sonuna kadar sürdürmeye kararlıyım.

Uşak için başladığım projeleri hayat geçirmek ve Uşak’ı daha güzel ve yaşanılır hale getirebilmek için tüm projelerimi görev sürem bitmeden tamamlamak istiyorum” dedi.

(SALİH KILINÇ / HABER)

Yorumlar (2)
Yüksel DEMİRKOL - UŞAK 2 hafta önce
Başkanımız la hiç şifaen görüşmedim.Belediye ile işim olmadı.Sempatik ve çalışkan.Ben 60 yıldır İsmet Paşa caddesi sakinlerindenim.Çalışma ofisim hep bu cadde üzerinde idi.Kimse cadde nin cephe tezyinini (eski Başkan lar) yapamadı.Aferin genç,yakışıklı,sempatik Başkanımız a.Millet Vekili oiursa onu kaybederiz.Bu Makam Millet Vekilliği nnden ÖNEMLİ.
ÖZÇAKA 2 hafta önce
Partide gücün ve etkiniğin varsa ve kendine güveniyorsan belediye başkalığı iin bir defa daha aday ol.