Başkan Cahan, Uşak Posta Güvercini Sevenler Derneği'nin kahvaltısına katıldı

Uşak Posta Güvercini Sevenler Derneği tarafından kahvaltı programı düzenlendi.
Başkan Cahan, Uşak Posta Güvercini Sevenler Derneği'nin kahvaltısına katıldı

Türkiye geneli pek çok ilde ve yurt dışında düzenlenen 'ortak kümes' olarak adlandırılan yarışmalarda Uşak'ı temsil ederek çeşitli başarıları kente kazandıran Uşak Posta Güvercini Sevenler Derneği kahvaltıda buluştu. Düzenlenen kahvaltı programının davetlisi olan Belediye Başkanı Nurullah Cahan da önceki programlarda olduğu gibi dernek üyelerinin yanındaydı. Katılımı ve sağladığı destekler nedeniyle Başkan Nurullah Cahan'a teşekkürlerini ileten Dernek Başkanı Ali Sanal, "Bu destekleri karşılıksız bırakmayacağız." dedi.

Paşa Fırın'da düzenlenen kahvaltı programında Uşak'ın tanıtımı konusundaki son üç yıllık süreçte yaşanan atağa değinen Dernek Başkanı Sanal, "Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizlerin her zaman yanında oldu ve taleplerimize kulak verdi, kupa törenlerimizde bizlerle birlikteydi. Bizler de bu destekleri karşılıksız bırakmadık, bırakmayacağız. Uşak'ın tanıtımına aynı hızla devam edeceğiz." ifadelerine yer verdi. 

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü militanlarına karşı operasyon düzenleyen Türk Silahlı Kuvvetleri üyelerine üstün başarı dileklerini ileten Dernek Başkanı Sanal, "Ayaklarına taş değmesin. İyi sonuçlarla gelsinler ve Allah onları daima korusun." diye konuştu.


Türkiye'nin içinden geçtiği sürece işaret eden Başkan Nurullah Cahan ise, "Askerimiz şu an devletimizin ve milletimizin bekası için, mazlumların ümidi olarak Afrin'de. Biz Türk milleti olarak her daim vatan, millet, bayrak söz konusuysa canımızı vermekten hiç çekinmedik." dedi. Bir askerin tankın üzerinde kendisine sorulan ne söyleyeceksiniz sorusuna, 'beni beklemesinler' ve hedef neresi sorusunaysa 'kızıl elma' yanıtını verdiğini hatırlatan Başkan Cahan, Türk milletinin kadın erkek, tamamının bu duygularla hareket ettiğini ifade etti.

Dernek üyeleri ile ortaya çıkan birlik ve beraberliğin Uşak adına oldukça güzel bir tablo oluşturduğunu aktaran Başkan Cahan, "Sizler de şehrimizi temsil ediyorsunuz. Uşak adına yarışmalarda yer alıyorsunuz ve kupalarla dönüyorsunuz. Bölgedeki çeşitli illerden katılım sağlanan son kupa töreniniz de oldukça güzeldi. Misafirlerimiz de bu vesile ile şehrimizi görüyor, değerlerimizi tanıyor. İnşallah her zaman söylediğimiz gibi belediye olarak her zaman yanınızdayız. Bize düşen ne varsa her daim birlikte yapmaya hazırız." açıklamalarında bulundu. Cahan kahvaltı daveti için teşekkürlerini iletti.

Söz alan bazı dernek üyeleri, Uşak Belediyesi ile Uşak Posta Güvercini Sevenler Derneği arasındaki başarılı iş birliğinin Türkiye genelinde takip edildiğini ve diğer illerde de örnek alındığını aktardı.