Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu Uşak Belediyesini ziyaret etti

Uşak Üniversitesi 2017-2018 akademik yılı açılışı dolayısıyla düzenlenen törenin ardından Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ı makamında ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, Başkan Cahan'dan çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu Uşak Belediyesini ziyaret etti

Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ı makamında ziyaret eden Çavuşoğlu,Uşak Belediyesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade eden Hakan Çavuşoğlu, “Daha önceden yakından tanıdığım, bildiğim belediye başkanımızı makamında ziyaretimizi gerçekleştirdik. Hakikaten Uşak için yapılan projeleri görmüş olmak bizlerin göğsünü kabarttı. Hizmetlerinin daim olmasını diliyorum.” dedi

Uşak Belediyesi’ndeki programın ardından Ulu Cami’nde devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, kendisine ulaşan şikayetler üzerine Kütahya Vakıflar Bölge Müdürünü şehre davet ettiklerini belirterek, “Uşak’taki vakıflara ait bazı alanlarda gecikmeler olduğuna yönelik şikayetler tarafımıza iletilmişti. Bu ziyaretimiz ile yerinde inceleme fırsatı bulduk. Halkımızın, bölge esnafımızın taleplerinin biran önce yerine getirilmesi için gerekli talimatlarımızı verdik. İnşallah bundan sonra da sayın vakıflar bölge müdürümüz haftanın en az bir gününü burada geçirmek suretiyle işi yakından takip edecek.” 

Bu tür restorasyon çalışmalarında görülenle karar verildiğini ancak işin üzerine yoğunlaşıldığı zaman farklı detayların ortaya çıktığını, her birisi için de gerekli kurullardan onay alınması gerektiğini ifade etti. Uşak Ulu Cami’nde de benzer bir durumun söz konusu olduğunu kaydeden Çavuşoğlu, önümüzdeki Mayıs-Haziran aylarında çalışmaların bitirilmesini ve caminin ibadete açılmasını hedeflediklerini söyledi.

Daha sonra AK Parti İl Başkanlığına geçen Çavuşoğlu, Türkiye'de değişimi, dönüşümü ve reformları yapan bir siyasi anlayışın temsilcisi olduklarını anımsattı.

Adım atarken önceliklerinin her zaman millet olduğunu anlatan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Yük olan değil yük alan bir düşüneceye sahibiz. Türkiye son yıllarda maalesef bir türbülansın içinden geçiyor. Kendi başına tezlerini ortaya koyan bir liderlik anlayışıyla karşılaşan Batı devletleri hiç alışık olmadıkları bir durumla karşı karşıya kaldılar. Kapının eşiğinde bekletilen, ensesine vurulup ağzından lokması alınan, kendi iddia ve tezleri bir tarafa konulup kendisine ne empoze edildiyse onunla hareket eden bir Türkiye'nin bu coğrafyada varlık göstermesi bizim siyasi anlayışımıza göre mümkün değildir." 

 "Millet nezdinde itibar ve kabul görmediler"

Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söylemlerinde her zaman "millet" vurgusu yaptığını dile getirdi.

Kefeni giyip yola çıktıklarına işaret eden Çavuşoğlu, "Bu çok iddialı bir sözdü ve bir meydan okumaydı. Daha önceki dönemlerde milletin ilgisine mazhar olmuş siyasi partiler Ankara'ya geldiklerinde bazen uluslararası vesayet odakları nezdinde teslim bayraklarını çekmek zorunda kaldılar. Milletin talep ve beklentilerine cevap vermek bir yana tamamen onlara sırtlarını döndüler. Hal böyle olunca millet nezdinde hiçbir şekilde kabul ve itibar görmediler. Kendine kefen biçen bir adam için artık bir şeyi dikte etmeniz, ona ayar vermeniz, milletin beklentileri ve talepleri dışında başka yerlerin taleplerini dayatmanız mümkün olmaz." diye konuştu. 

AK Parti'nin, kurulduğu günden bu yana pek çok badire atlattığına dikkati çeken Çavuşoğlu, tüm bunlara rağmen ülkenin 4 kat büyüdüğünü ve dünyanın 17. büyük ekonomisi olduğunu kaydetti. 

 "Bizim davamız Türkiye, gelecek ve varlık davasıdır"

Parti olarak 2023 için tasavvur ettikleri değerlere ulaşmayı hedeflediklerini anlatan Çavuşoğlu, bundan 100 yıl sonra bu dönemi tarih kitaplarında okuyacak nesillerin, bu kadroların Türkiye'de değişimi ve dönüşümü yaparken tarih de yazdığını göreceğini vurguladı.

Çavuşoğlu, sözlerinde tutarsızlık bulanan siyasilerin Türkiye için yapabileceği bir şey olmadığını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Sabah başka akşam başka konuşanların yapabileceği bir şey yoktur. Yıllardan beri birçok canımıza mal olmuş, gencecik fidanlarımızın toprağa düştüğü bir yerde bugünlerde silahlı insansız hava araçlarıyla terör örgütüne ciddi manada verdiğimiz zayiatı, kendine mesele edinip teröristin derdiyle dertlenen, PKK'nın derdiyle dertlenen kişilerin içinde bulunduğu siyasi partilerin bu ülkeye vereceği bir şey yok. PKK ve FETÖ'nün ağzıyla konuşanların bu ülkeye kazandırabileceği bir şey yok."

Çavuşoğlu, partililerden hedefe kilitlenip, nefsani davranmadan davaya sarılmalarını isteyerek, "Bizim davamız Türkiye, gelecek ve varlık davasıdır." dedi.