Bakanlık açıkladı! TOGG'un satışa çıkacağı tarih belli oldu!

Bugün Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır tarafından yapılan açıklamada TOGG'un satışa çıkacağı tarih açıklandı.
Bakanlık açıkladı! TOGG'un satışa çıkacağı tarih belli oldu!

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır tarafından uzun süredir beklenen soruya cevap geldi! Yapılan açıklamalara göre yakın zamanda satışa çıkması için konuşulan ilk yerli araç TOGG'un satışa sunulacağı tarihin belli olduğu ifade edildi. 

SATIŞA ÇIKACAĞI TARİH AÇIKLANDI! 

Genç MÜSİAD'ın 15. Olağan Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulunan Kacır, depremden etkilenen iller hakkında önemli açıklamalarda bulunarak TOGG'un satışa usunulacağı tarihten de bahsetti. Üretim konusunda da son derece büyük adımların atıldığını ifade eden Kacır, "Türkiye bugün bölgesinin parlayan üretim üssü haline gelmiş durumda. Bugün Türkiye otomotivde Avrupa'nın dördüncü, dünyanın 14. büyük üreticisi oldu. Şimdi önümüzde büyük bir fırsat penceresi var. Bu hafta Allah'ın izniyle Türkiye'nin otomobili Togg satışa çıkıyor olacak. Önümüzdeki günlerde Togg milletimizle buluşuyor olacak. Togg'la birlikte yeni bir yolculuğa çıkacağız. Bu sadece bir markanın, bir şirketin yolculuğu değil, bu sadece bir otomobil yolculuğu da değil, bu mobilite ekosisteminde yükselen yıldız olma iddiası taşıyan Türkiye'nin yolculuğu olacak." şeklinde yaptığı açıklamalar ile önümüzdeki hafta uzun süredir beklenen TOGG'un satışa sunulacağından bahsetti.