Bakan az önce duyurdu! 1 Ekim, 1 Kasım, 1 Aralık’ta tüm Türkiye’de yeni uygulama kademeli başlıyor

Gelen bir son dakika haberine göre İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Bakan yaptığı açıklamasında 1 Ekim, 1 Kasım ve 1 Aralık tarihinde ülke genelinde yeni bir uygulamanın kademeli başlayacağını duyurdu.
Bakan az önce duyurdu! 1 Ekim, 1 Kasım, 1 Aralık’ta tüm Türkiye’de yeni uygulama kademeli başlıyor

Son olarak Pazar günü İstanbul’da yaşayan Suriyeliler için uyarı yapılmıştı. Sürenin dolması üzerine Bakan Yerlikaya tarafından açıklama geldi. Yapılan açıklamada yeni uygulama ile ilgili, “1 Ekim'de Bursa, Adana, İzmir ve Ankara'da Mobil Göç Noktası Uygulamasına başlıyoruz. 1 Kasım'da bu araç sayısını 153'e çıkarıyoruz ve 30 büyükşehirde aynı anda başlıyoruz, 1 Aralık'ta tüm Türkiye'de uygulama başlayacak" açıklamasını yaptı.

VALİ YERLİKAYA AÇIKLADI

İçişleri Bakanı Yerlikaya, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki kabine toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu.

Düzensiz göçmenlerle mücadele edildiğini ifade ederek Yerlikaya şu ana kadar 105 bin 488 yabancının uçağa bindiğini belirterek, “22 Eylül'e kadar 42 bin 875 düzensiz göçmeni deport ettik. Sahaya böyle basmamız sonucunda vizesi biten, ikamet izni biten 105 bin 488 yabancı uçağa bindi, ülkeden ayrıldı” dedi.

1 ARALIK’TA BAŞLIYOR

Yerlikaya, açıklamasının devamında düzensiz göçmenler için kademeli düzenlemenin 1 Ekim, 1 Kasım ve 1 Aralık tarihlerinde uygulanacağını ifade ederek, şunları söyledi:

“Düzensiz göçle ilgili en ufak bir komplikasyon olmaması için bu pilot uygulama İstanbul'da tuttu. 9 hafta içerisinde bir tane komplikasyon olmadı. 1 Ekim'de Bursa, Adana, İzmir ve Ankara'da Mobil Göç Noktası Uygulamasına başlıyoruz. 1 Kasım'da bu araç sayısını 153'e çıkarıyoruz ve 30 büyükşehirde aynı anda başlıyoruz, 1 Aralık'ta tüm Türkiye'de uygulama başlayacak"

Buna göre resmen 1 Ekim tarihinde Suriyeliler için mücadele başlamış olacak.