Az önce 88 milyona duyuruldu! Önce İstanbul’da başlıyor, sonra TÜM TÜRKİYE’YE YAYILACAK

Sabah saatlerinde 88 milyon için önemli açıklama geldi. Hava durumu belli oldu. Meteoroloji’nin yaptığı açıklamaya göre ülkemizde görülen sıcak hava dalgası sonrasında sağanak yağışlar gümbür gümbür geliyor.
Az önce 88 milyona duyuruldu! Önce İstanbul’da başlıyor, sonra TÜM TÜRKİYE’YE YAYILACAK

MGM’nin aktardığı son rapora göre sağanak yağıştan ilk önce İstanbul etkilenecek, daha sonra ise tüm Türkiye’ye yayılım gösterecek. Önümüzdeki günlerde Ankara ve İzmir olmak üzere diğer illerde de yağış bekleniyor.

Sıcak havadan bunalan vatandaşlar yağışların ne zaman geleceğini merak ediyordu. Ülkemizde etkisini gösteren sıcak hava dalgası yerini sağanak yağışa bırakacak. Meteoroloji’nin bugünün hava durumuna ilişkin aktardığı son habere göre, “Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Kuzey Ege ile Bilecik, Isparta, Burdur, Trabzon Rize çevreleri ve Doğu Akdeniz'in toroslar mevkii'nin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor” denildi.

BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU

Meteoroloji’nin açıklamasına göre bölge bölge hava durumu şu şekilde:

Marmara'da poyraz çok sert, ara ara kuvvetli yağacak sağanaklar çarşamba günü Çanakkale, Balıkesir, Bilecik tarafında başlayacak.

İç Anadolu'da hava açık,

Ege önce Manisa, Afyon boyunca iç kesimlerde, perşembe bölge genelinde gök gürültülü sağanaklar var.

Akdeniz'de hava hala bunaltıcı, gölgede Adana 32, Isparta 29 derece.

Karadeniz'in geneli az bulutlu ama perşembe Batı Karadeniz de sağanaklardan etkilenecek.

Hava sıcaklığına ilişkin açıklama yapan MGM, Türkiye genelinde mevsim sıcaklıkların üzerinde bir sıcaklık beklendiğini rüzgarın ise ara ara orta kuvvette esmesinin beklendiğini söyledi. Buna göre vatandaşların hazırlıklı olması gerektiği aktarıldı.