Aydın Söke'de boğa güreşi heyecanı yaşandı!

Aydın’ın Söke ilçesinde yapılan boğa güreşleri büyük bir heyecana sahne oldu. Türkiye’nin farklı illerinden getirilen boğalar hünerlerini gösterdiler.
Aydın Söke'de boğa güreşi heyecanı yaşandı!

AYDIN (İHA) – Aydın’ın Söke ilçesinde boğa güreşleri yapıldı. Bu yıl Avşar arenasında ikinci defa gerçekleştirilen boğa güreşleri çok sayıda Aydınlı tarafından ilgiyle takip edildi. Türkiye’nin farklı illerinden getirilen boğalar heybetleri ile izleyicileri cezbettiler.

Avşar Mahallesi’nde yapılan boğa güreşlerinde kategorilere göre ödüllendirme yapıldı. Heyecanlı bir mücadele izleyen seyirciler boğa güreşlerinin tertip edilmesinden oldukça memnun oldular ve tekrarının yapılmasını talep ettiler.

BOĞA GÜREŞLERİ İLGİYLE İZLENDİ

Ege Bölgesi başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen çok sayıda boğa, Avşar arenasında ikinci kez kıyasıya mücadele etti. Kupa ve bayrak güreşlerinin yanı sıra; baş, başaltı, büyük ve küçük ayak, deste, tozkoparan ve teşvik kategorilerinde ödüllü güreşler gerçekleştirildi. Boğa Güreşleri düzenleme komitesinde bulunan Engin Dalma, Murat Çetinkaya, Oğuz Demir, Hüseyin Uyanık ve Hüseyin Duran, tüm katılımcılara ve destek verenlere teşekkür etti.

SÖKE’DE PROTOKOL DE İZLEYENLER ARASINDA

Boğa güreşi etkinliğine katılanlar arasında çok sayıda vatandaşın yanı sıra Söke Kaymakamı Ali Akça, Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, Jandarma Komutanı Mehmet Emre Mengi, Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Sakalar, Meclis Başkanı Veysel Kara ve Söke Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Çıtak da yer aldı.

Söke ilçesinde gerçekleştirilen boğa güreşlerinde kazanan boğaların sahiplerine ödülleri verildi. Etkinliğin geleneksel hale getirileceği bildirilirken her geçen yıl ilginin daha büyük olmasının beklendiği belirtildi. Boğa güreşleri için Aydın dışından da çok sayıda misafir Söke’de ağırlandı.