Aydın Kuşadası'nın nüfusu 1 milyonu aştı!

Bayram tatili için yola çıkanların en çok tercih ettikleri lokasyonların başında yer alan Kuşadası ilçesinin nüfusu 1 milyonu aştı.
Aydın Kuşadası'nın nüfusu 1 milyonu aştı!

Ramazan Bayramı nedeniyle yoğun ziyaretçi akınına uğrayan Kuşadası nüfusu rekor kırdı. İlçe girişinde yoğun araç konvoyları oluşurken otel ve pansiyonlar hınca hınç doldu. Şehirde tek bir boş oda bulunamazken Kuşadası nüfusu bayram içerisinde 1 milyonu aşarak rekor kırdı.

Aydın'ın Kuşadası ilçesi, Ramazan Bayramı boyunca tatilcilerin akınına uğradı. Kent girişinde kilometrelerce uzunluğunda araç kuyruğu oluşurken otel ve pansiyonlarda yer kalmadı. Nüfusu 1 milyonu aşan kentte güneşli havayı fırsat bilen turistler ile bölge halkı mesire alanları ile plajları doldurdu.

BAYRAM TATİLİNİ FIRSATA ÇEVİRDİLER!

Türkiye'nin turizm cenneti Kuşadası'nda, Ramazan Bayramı boyunca yoğunluk yaşandı. Bayram ziyaretlerini yaptıktan sonra tatile başlayanların Kuşadası'nı tercih etmesiyle kente yakın illerden yerli turist akını oldu. Günübirlik ziyaretçilerle birlikte Ramazan Bayramı'nda ilçenin nüfusu 1 milyonu aştı. Kentin özellikle İzmir yönünden girişinde uzun araç kuyrukları oluştu.

Hava sıcaklığının da artmasıyla Ramazan Bayramı boyunca Kuşadası'na gelen yerli turistler ile bölge halkı kentin dünyaca ünlü Kadınlar Denizi, Long Beach ve Sevgi Plajı'nı doldurdu. Ramazan Bayramı'nda ilçedeki mesire alanlarına da ilgi yoğun oldu. Kuşadası Belediyesi'ne ait Ada Göl Mesire Alanı ile Milli Park'ta adım atacak yer kalmadı. Kuşadası'ndaki Ramazan Bayramı bereketi turistik işletmelere de yansıdı.

İlçe genelinde yer alan tüm otel ve pansiyonların hınca hınç dolu olduğu, ilçeye gelen kişilere oda ayrılamadığı ifade edildi. Yaşanan yoğunluk ilçede bulunan esnafın yüzünü güldürürken Kuşadası ekonomisinin 9 günlük bayram tatilinden büyük pay aldığı belirtildi.