Asıl felaket bugün başlıyor! Önlemini almayan felaketi yaşayabilir, hazırlığınızı yapın

Sabah erken saatlerde Meteoroloji Genel Müdürlüğü güncel hava durum tahminlerini il il paylaştı. Yapılan açıklamada yağışların geçmesi beklenirken, pek çok ilimizde yeniden etkisini gösterebileceği duyuruldu.
Asıl felaket bugün başlıyor! Önlemini almayan felaketi yaşayabilir, hazırlığınızı yapın

Bugün hava nasıl olacak? Ankara, İstanbul, İzmir, Uşak hava durumu nasıl? Konu ile ilgili sabah saatlerinde MGM tarafından bölge bölge haritalı hava durum tahminleri açıklandı. İşte Meteoroloji’nin yaptığı açıklama ve merak edilenler..

BUGÜN YAĞIŞ ALMASI BEKLENEN İLLER

Meteoroloji’nin resmi web sitesinden alınan son bilgiye göre 21 Eylül Perşembe hava durumuna ilişkin, “Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Erzurum, Erzincan, Iğdır, Ağrı, Kars, Ardahan çevreleri, Van'ın güney kesimleri ile bu akşam saatlerinde Sivas, Kahramanmaraş, Kayseri'nin doğusu, Osmaniye'nin doğusu, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa çevreleri ve Gaziantep'in doğu kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor” denildi.

HAVA SICAKLIĞI VE RÜZGAR BİLGİSİ

Buna ek olarak hava sıcaklıkların yağışlara rağmen artarak devam edeceği ve mevsim normallerinin 2-6 derece üzerinde seyretmesinin beklendiği ifade edildi. Rüzgarın da zaman zaman hafif ara arada orta kuvvetle eseceği açıklandı.

mgm.png

BUGÜN BÖLGELERİMİZDE HAVA NASIL OLACAK?

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde Kahramanmaraş çevreleri ile Osmaniya'nin doğusunun yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, bölgenin güney ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı bulutlu, bölgenin kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu