Arefe günü ve bayramda kargolar açık mı, çalışacaklar mı, kargo nasıl gönderilecek?

Bayram tatili nedeniyle kargo hizmetlerinde çalışma saatleri merak konusu oluyor. Arefe gününde ve bayramda kargo firmalarının çalışma saatleri nasıl olacak?
Arefe günü ve bayramda kargolar açık mı, çalışacaklar mı, kargo nasıl gönderilecek?

Bayram tatili nedeniyle en çok sorgulaması yapılan konulardan birisi de kargoların çalışma günleri ve saatleri oldu. Kargo gönderecek ve alacak olanlar herhangi bir aksama olup olmayacağını araştırıyorlar. Bayram tatilinde kargoların çalışma düzenlerini araştıranlar mağdur olmamak için tedbirli hareket etmek istiyorlar. Bayramda ve arife günü kargolar açık olacak mı?

AREFE GÜNÜ KARGO HİZMETİ VAR MI?

9 günlük bayram tatili an itibariyle başladı. Bundan dolayı da çoğu kişi kargo hizmeti konusunda bilgi edinmek istiyor. Öncelikle kargolar özel sektöre ait firmalar oldukları için 9 günlük tatil onları kapsamayacak. Ancak 15 Haziran 2024 Cumartesi günü olan arife günü kargolar tam gün mesai yapmayacaklar. Yarım gün çalışacak olan kargo şubeleri ve mobil ekipleri öğleden sonra ise çalışmayacaklar. Kargo teslimi alacak olanların kargolarını Cumartesi günü öğle tatiline kadar almaları gerekiyor.

BAYRAMDA KARGOLARIN ÇALIŞMA DÜZENİ!

Bayramda kargolar herhangi bir şekilde çalışmayacaklar. Resmi tatil uygulaması olacağı için 16 Haziran Pazar, 17 Haziran Pazartesi, 18 Haziran Salı, 19 Haziran Çarşamba günleri kargolar kapalı olacaklar. Bu günlerde kargo hizmeti alamayacak olan müşterilerin planlamalarını ona göre yapmaları gerekiyor. Kargo firmaları 20 Haziran Perşembe günü sabahtan itibaren yeniden hizmet vermeye başlayacaklar?

FİRMALARA GÖRE DEĞİŞEBİLİR?

Arife günü ve bayramda kargoların çalışma saatleri ve günleri firmadan firmaya değişebilecek. Bazı firmalar farklı çalışma düzeni içerisinde olabilirler. Bunun için hizmet alınacak kargo firması ile iletişime geçilerek çalışma düzeni hakkında bilgi edinilmesi gerekiyor. Bu bilgiler edinildikten sonra müşteriler kendi planlarını yapabilirler. Genel itibariyle bayramda kargolar açık olmayacak ama farklı bir karar alabilecek firmaların olduğu geçmiş bayramlarda görülmüştü.