Ankara’da yaşayan milyonlarca kötü haber! Pazartesi hepsi kontak kapatacak

Ankara'da yaşayan ve toplu taşıma kullanan herkese kötü haber az önce verildi! ABB ile özel halk ulaşım şoförleri arasındaki kriz her geçen gün büyümeye devam ederken, pazartesi günü için alınan yeni karar vatandaşları şoke etti!
Ankara’da yaşayan milyonlarca kötü haber! Pazartesi hepsi kontak kapatacak

Artış gösteren maliyetler sebebi ile özel halk otobüslerinde 65 yaş ve üzeri vatandaşların ücretsiz olarak taşınmayacağı duyurulmuştu. Bunun üzerine böyle bir çıkışı kabul etmeyeceklerini ve vatandaşların ücretsiz taşınmaya devam edeceğini söyleyen Mansur Yavaş, konuyla ilgili tavrını belli etmişti.

KARARA UYMAYAN 9 ARAÇ TRAFİKTEN ÇEKİLDİ

Aktarılan son habere göre ABB, karara uymayan 9 aracın parka çekildiğini duyurdu. İşte konu ile ilgili son gelişmeler..

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği’nin arasındaki kriz büyümeye devam ediyor. 65 yaş üzeri vatandaşların artık ücretsiz taşınmayacağı söylense de konu ile ilgili Mansur Yavaş böyle bir şekilde kabul edilmeyeceğini söyledi. Vatandaşların karşılaşabilecekleri bu durum karşısında ihbar yapılması söylendi. ABB yaptığı açıklamasında 1.810 kişiden ihbar geldiğini ve bu konu kapsamında 9 adet halk otobüsünün parka alındığını belirtti.

1.810 KİŞİ İHBARDA BULUNDU

X sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Belediyemize, otobüslere kanunsuzca alınmama konusu ile ilgili 21 Eylül 2023 tarihinde 754 adet öğrenci abonmanlı, 1056 adet serbest biniş kartlı olmak üzere toplam 1810 vatandaşımızdan ihbar ulaştı”

İhbar sebebi ile de 9 araç parka alındı.

PAZARTESİ GÜNÜ ÇALIŞMAYACAKLAR

Yaşanan bu kriz sonrasında Ankara’daki özel halk otobüsleri vatandaşı şaşırtan kararı aldıklarını duyurdu. Konu ile ilgili NTV’nin aktardığı habere göre Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği Genel Başkanı Kurtuluş Kara, pazartesi günü özel halk otobüslerinin çalışmama kararı aldığını açıkladı.