Ankara, İstanbul, İzmir için resmen AFET UYARISI verildi! 27-28-29-30 Eylül'de tam bir felaket yaşanacak

Türkiye artık yaz aylarını geride bıraktı. Yavaş yavaş sonbahar aylarının gelmesi ile birlikte Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından çok sayıda il için resmen afet uyarısı verildi. 30 Eylül akşam saatlerine kadar etkisini sürdürecek.
Ankara, İstanbul, İzmir için resmen AFET UYARISI verildi! 27-28-29-30 Eylül'de tam bir felaket yaşanacak

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yaptığı açıklamasında özellikle büyük şehirler için 4 günlük bir uyarıda bulundu. Türkiye’nin artık 27 Eylül tarihinden sonra şiddetli sağanak yağışların etkisi altına gireceği ve afet boyutunda olabileceği belirtildi. Detaylar haberimizde

Eylül ayının sonlarına doğru geldiğimiz bugünlerde sıcak havalar artık etkisini kaybetmeye başlayacak. Konuya ilişkin Meteoroloji uzmanları tarafından yapılan son dakika açıklamalarına göre özellikle büyükşehirler için uyarılar peş peşe geldi. Kuvvetli yağış ülkemize adım adım yaklaşıyor!

27-28-29-30 EYLÜL TAM BİR FELAKET

Türkiye kavurucu sıcaklardan sonra sağanak yağışlı bir sonbahar-kış dönemine giriş yapıyor. Yağış sisteminin etkili bir şekilde etkisini sürdüreceği ve özellikle yağışların yarın başlayacağı belirtildi. Bu sebeple vatandaşların Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri için hazırlıklı olması gerektiği belirtildi.

İSTANBUL, İZMİR VE ANKARA DİKKAT

Özellikle yağışların İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde etkili olabileceği ifade edilirken, kuvvetli sağanak yağışların 27 Eylül ile birlikte etkisini gösterebileceği belirtildi. 30 Eylül akşam saatlerine kadar şiddetli sağanak yağışın etkisini göstereceği belirtilirken, yağışla birlikte fırtınanın da görülebileceği belirtildi. Bu sebeple vatandaşların Meteoroloji’nin uyarılarına uyması tavsiye edildi.

EKİM AYINA DİKKAT

28 Eylül’den itibaren sağanak yağışın ülkemizin pek çok bölgesinde etkisini gösterebileceğinin altı çizildi. Vatandaşların buna göre tedbir alması gerektiği ifade edilirken özellikle ay sonunda Kuzey Atlantik’ten gelecek Trof ve soğuk havanın ekim ayında etkili olması bekleniyor.