AK Parti Uşak İl Başkanı Çakın, Öğretmenler Günü’nü kutladı

AK Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Çakın, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bir mesajla kutladı.
AK Parti Uşak İl Başkanı Çakın, Öğretmenler Günü’nü kutladı

Mesajında geleceğin teminatı olan çocukları büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren, onların iyi bir birey olması için elinden geleni yaparak yarınlarımızı güvence altına alan öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutlayan Çakın, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Çocuk yetiştirmenin ne kadar anlamlı ve zor bir görev olduğunu bilmeyenler, öğretmenlik mesleğinin toplum için önemini anlayamazlar. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı, devletimiz ve milletimiz adına yetiştiren ve onlara bir ömür rehberlik yapan öğretmenlerimizin değeri her zaman bilinmesi gerekir."

Çakın, AK Parti Hükümetlerinin eğitime önemli yatırımlar yaptığını ve 2023 hedefleri doğrultusunda, bir dizi reforma imza attığını hatırlattı. AK Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Çakın, söz konusu yeniliklerin öğretmenlerin daha rahat çalışma koşullarını da gözettiğini belirtti.

Eğitimin ilk olarak ailede başladığını ve okulda öğretmenler tarafından pekiştirildiğini ifade eden Mehmet Çakın,  "Eğitim, doğumdan ölüme kadar, hayatın her evresinde olmazsa olmazdır. Ailede başlayan eğitim, okulda öğretmenler tarafından pekiştirilir. Bireyi yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak çok zor ve özveri isteyen bir vazifedir. Çocuk yetiştirmenin ne kadar anlamlı ve zor bir görev olduğunu bilmeyenler, öğretmenlik mesleğinin toplum için önemini anlayamazlar. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı, devletimiz ve milletimiz adına yetiştiren ve onlara bir ömür rehberlik yapan öğretmenlerimizin değeri her zaman bilinmesi gerekir. AK Parti Uşak İl Teşkilatı olarak, tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü tebrik ediyor ve esenlikler diliyoruz" dedi.