85 milyon için beklenen açıklama geldi! “11.00 – 16.00 arasında dışarıya çıkmayın” duyurusu yapıldı

Sabah saatlerinde Meteoroloji tarafından önemli bir açıklama geldi. Ülke genelinde sıcaklıklar için beklenen açıklama gelirken, uzmanlar özellikle 11.00 – 16.00 arasında dışarıya çıkılmaması konusunda vatandaşları uyardı.
85 milyon için beklenen açıklama geldi! “11.00 – 16.00 arasında dışarıya çıkmayın” duyurusu yapıldı

Eylül aynın sonlarına gelmemize rağmen sıcak hava hala etkisini göstermeye devam edecek. Meteoroloji kaynakları tarafından aktarılan son habere göre Ege, Akdeniz ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde temmuz sıcağının yeniden yaşanması bekleniyor. Özellikle hamile, çocuk, bebek ve 65 yaş üstü vatandaşların dışarıya çıkmaması gerektiği konusunda uyarılar yapılıyor.

SICAKLIKLAR 40 DERECEYİ GÖRECEK

Konu ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün aktardığı son habere göre ülke genelinde hava sıcaklığının artacağı ifade edilirken, Türkiye geneli için, “Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyı illerinin iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun öğle saatlerinden sonra kısa süreli yerel sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Adana ve çevresinde gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor” denildi.

Çok sayıda ilde hava sıcaklıklarının 40 dereceyi göreceği belirtilirken, ekim ayının sonuna doğru soğuk ve yağışlı havanın etkisini göstereceğinin altı çizildi.

HAVA SICAKLIKLARI ARTACAK

Vatandaşların önümüzdeki günlerde artan hava sıcaklıklarına karşı dikkatli olması gerektiği belirtildi. Hızlı bir şekilde artan hava sıcaklıkları bu hafta mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Uzmanlar özellikle 11.00 – 16.00 saatleri arasında güneşe çıkılmaması gerektiği konusunda uyarılarını peş peşe sıralıyor.

Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlar, kronik rahatsızlığı olanlar, hamileler, çocuklar ve bebeklerin belirtilen saatler arasında zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmamaları, çıksalar da tedbirlerini almaları gerektiği belirtiliyor.