697 sayılı KHK ile Uşak'ta bir kişi ihraç edildi, bir kişi görevine iade edildi

Olağanüstü hal kapsamında yayımlanan 697 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile "Mor Beyin" tuzağı sonucu görevlerinden ihraç edilen 2 bin 168 kamu çalışanından bin 823'ü görevlerine iade edildi. Uşak'ta ise bir kişi görevden ihraç edilirken bir kişide görevine iade edildi.
697 sayılı KHK ile Uşak'ta bir kişi ihraç edildi, bir kişi görevine iade edildi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Mor Beyin" yazılımı mağduru bin 823 kamu çalışanı görevlerine iade edildi.

Alınan bilgiye göre, Mor Beyin yazılımı nedeniyle telefonlarında ByLock tespit edilen 11 bin 480 kişi arasında bulunan ve kamu görevinden ihraç edilen 2 bin 168 kişiden bin 823'ünün, yapılan incelemeler sonucu FETÖ üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmadığı için görevlerine iadesi kararlaştırıldı.

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında yayımlanan 697 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarından 214, TSK'dan ise 48 kişi kamu görevinden çıkartıldı, görevlerinden ihraç edilen bin 823 kamu çalışanı görevlerine iade edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 8 Ocak'ta toplanan Bakanlar Kurulunca Anayasa'nın 121'inci ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'nun 4'üncü maddesine göre alınan kararlar doğrultusunda hazırlanan 697 sayılı KHK, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi

Bugün yayımlanan son KHK ile Uşak'ta bir kişi kamu görevinden ihraç edilirken, daha önce kamu görevinden ihraç edilen bir kişi de görevine iade edildi.

Uşak Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi olarak görev yapan Hulusi Eldem kamu görevinden ihraç edildi.

Kumu göreviden ihraç edilen Meltem Aras isimli Öğretmen'de bugün yayımlanan 697 sayılı KHK ile kamudaki görevine iade edildi