4 günlük büyük YASAK KARARI uygulanmaya başlandı! 2 Aralık 23.59’a kadar hepsi YASAKLANDI

Bugün gelen bir son dakika haberine göre valilik tarafından tam 4 gün boyunca uygulanacak olan yasak kararına ilişkin duyuru geldi! Aktarılan son habere göre 29 – 30 Kasım ile 1 – 2 Aralık tarihleri arasında yasak olacak. İşte detaylar ve resmi açıklama..
4 günlük büyük YASAK KARARI uygulanmaya başlandı! 2 Aralık 23.59’a kadar hepsi YASAKLANDI

Açıklama Şanlıurfa Valiliği tarafından geldi. Valilik, yaptığı açıklamasında gösteri yürüyüş ve benzeri etkinliklerin 4 gün boyunca tamamen yasaklandığını açıkladı. Yasak kararı bugün öğle saatlerinde başlamış olup, 2 Aralık 23.59 tarihine kadar devam edecek.

VALİLİK RESMİ OLARAK AÇIKLADI

Şanlıurfa Valiliği, resmi olarak yasak kararını duyurdu. 2 Aralık 23.59’a kadar sürecek olan yasak kararına ilişkin detaylar şu şekilde ifade edildi:

“Valilik ve kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler ve 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanunu Ek-1 maddesi kapsamındaki oyun, temsil ve çeşitli şekillerdeki gösteri ve etkinliklerin, ticari kimliği bulunan özel hukuk tüzel kişiliklerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere yapılması muhtemel her türlü açık alanlardaki eylem, etkinlikler, basın açıklaması, toplanma, yürüyüş, açlık grevi, grev eylemi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri, broşür dağıtma, afiş asma yasaklandı”

valilik-acikladi-2-ilde-yasak-karari-8763.jpg

29 KASIM – 2 ARALIK ARASINDA YASAK

Valilik, açıklamasının devamında yasak kararının bugünden itibaren başladığı ve 2 Aralık 23.59 tarihine kadar devam edeceğini ifade ederek, "Pankart asma, vb. ile ilimizde eylem, etkinlik düzenlemek ve düzenlenecek olan eylem/etkinliğe destek vermek amacıyla ilimize gelen şahısların ve araçların ilimiz sınırlarına girişleri, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17. ve 19. maddesine istinaden 29 Kasım 2023 saat 13.00’den 2 Aralık 2023 saat 23.59’a kadar il merkezi ve ilçelerimiz dahil olmak üzere Şanlıurfa coğrafi sınırları içerisinde yasaklanmıştır" ifadelerini kullandı.

Yasağın Şanlıurfa il merkezi ve ilçelerde geçerli olacağı belirtildi. Yasak kararına uymayanlar için yaptırım uygulanacak. 2 Aralık 23.59’a kadar kent ve ilçe genelinde açık alanda yapılacak bütün etkinlikler yasaklandı.