20 Kasım Pazartesi hangi illerde okullar tatil? Tam liste açıklandı

Türkiye, hafta sonu resmen kışa hızlı bir giriş yaptı. Olumsuz hava koşullarının etkili olduğu pek çok ilimizde okullar bir günlüğüne tatil oldu. Bunun üzerine hem veliler hem de öğrenciler 20 Kasım Pazartesi hangi illerde okullar tatil? diye soruyor.
20 Kasım Pazartesi hangi illerde okullar tatil? Tam liste açıklandı

Geçtiğimiz hafta başlayan ara tatil sonrası ilk ders zili bugün çalacak. Ancak bazı illerimizde etkili olan sağanak ve kar sebebi ile okullar bir günlük tatil ilan edildi. Bugün okul var mı? Hangi illerde okullar tatil? 20 Kasım Pazartesi hangi illerde okullar tatil? İşte tam liste ve merak edilenler!

SOĞUK HAVALAR ETKİLİ OLDU

Soğuk havalar yurt genelinde etkili olmaya başladı. Hafta sonu özellikle Meteoroloji, pek çok uyarı yapmış, kar ve sağanak konusunda vatandaşları uyarmıştı. Bugün hangi illerde okullar tatil oldu? Merak edilen liste açıklandı.

daf14e78-q6dhjqz8u3plkpiznma6h9.jpeg

İSTANBUL, ANKARA, İZMİR OKULLAR TATİL Mİ?

20 Kasım Pazartesi tatil olan okullar merak edilirken, en çok Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde tatilin olup olmadığı merak ediliyor. İstanbul için sadece Şile ilçesi için tatil haberi geldi. İlk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Diğer ilçelerde okullar eğitime devam edecek. Ankara ve İzmir için tatil haberi gelmedi.

screenshot-1.png

20 KASIM TATİL HABERİ

Bunların yanı sıra Zonguldak, Bolu, Sakarya, Düzce, Bartın’ın bazı ilçelerinde de eğitime 1 günlük ara verildi. Etkili olan olumsuz hava koşulları sebebi ile okullar tatil edildi. Aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personellere de 1 gün idari izin verildi.

Bingöl’ün Karlıova ve Yedisu ilçeleri, Karabük’te Eflani ve Eskipazar ilçelerinde de eğitime 1 günlük ara verildi. Batman’ın tamamı ile Sinop’un il merkezi ve yancık, Türkeli, Gerze ve Erfelek ilçelerindeki resmi ve özel bütün okullarda okullar tatil edildi.