12 Haziran Evde bakım maaşı yatan iller listesi sorgulama ekranı

Hükümetin aldığı kararlar kapsamında bakanlıklar tarafından bazı yardım programlarına imza atılıyor. Aile ve Sosyal hizmetler Bakanlığı da evde bakım maaşı ödemeleri ile desteğini sürdürürken bu ödemelerin yattığı iller merak edildi.
12 Haziran Evde bakım maaşı yatan iller listesi sorgulama ekranı

Dar gelirli vatandaşlar için bakanlıklar tarafından sağlanan destekler sürüyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından devam eden destekler yerini bulmaya devam ederken Evde Bakım Maaşı ödemeleri de sürüyor.

Evde Bakım maaşı alan hak sahipleri haziran ayı ile beraber ödemeler hakkında bilgi sahibi olmak üzere araştırmalarına başladı. İllere göre ödenen bu sosyal yardımla ilgili olarak günlük araştırmalar yapılırken ''Evde bakım maaşı yatan iller listesi açıklandı mı?'' sorusu gündeme taşındı.

12 HAZİRAN EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ AÇIKLANDI MI?

Haziran ayı evde bakım maaşının hesaplara geçeceği tarih hak sahipleri tarafından bekleniyor. Evde bakım maaşı yatan iller listesi haziran ayının ortaları ile birlikte en çok merak edilip araştırılmaya başlandı.

12-haziran-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-sorgulama-ekrani.jpg

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından yapılacak duyuru ile beraber haziran ayı evde bakım maaşlarının hesaplara yatırılmaya başlayacağı bilinirken ''12 Haziran evde bakım maaşı yattı mı? Haziran 2024 evde bakım maaşları yattı mı, ne zaman yatacak?'' soruları da gündemdeki yerini aldı. Evde bakım maaşı ödemeleri her ayın 15 itibariyle illere göre yapılıyor. Ancak 16 Haziran'ın Kurban Bayramı olması nedeniyle ödemelerin erkene çekilmesi bekleniyor. Henüz ödeme tarihine dair açıklama bulunmazken ödemelerin bu hafta hesaplara geçmesi bekleniyor.