16.01.2021, 20:40

Gözüm yaşarıyor yüreğim kanıyor

Yazıyorum ki bir daha ölü yatırım yapılmasın, Atıl durumdan aktif duruma geçme şansı varsa geçsin. Bir işe yarasın.

Her geçen gün maliyeti artıp milletin parası heba olmasın. Yazıktır, günahtır ayıptır. Belki de yazmayacaktım. “Kime ne faydası var? Boşuna yazıyorum” diye düşünüyordum ki;

Bu kez beni yazmaya Uşak Belediye Başkanı Sayın Mehmet Çakın teşvik etti. Bu sefer günahı vebalı onun boynuna.

Geçtiğimiz Pazartesi günü “10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü” nedeni ile AKM’de düzenlediği toplantıda 2020 yılında belediyenin icraatlarını anlatmıştı. Soru-cevap kısmında bendeniz de şu Uşak’ın sembolü haline gelen Özçaka apartmanın yıkılıp yıkılmayacağını sormuştum.

Mahkemenin devam ettiğini belirterek, mülk sahibine de cehennemin yolunu göstermişti. Ben de Uşak’ta böyle bir türlü bitmeyen iki bina daha tespit etmiştim. Bunlarda ölü yatırım olarak bir gün birisinin üzerine çöküp insanları öldürebilir diye düşünüyorum.

DALLAS MEHMET’İN BİNA VE BAĞ-KUR BİNASI NE OLACAK?

1970’li yıllarda Uşak’ın çok hızlı bir müteahhidi vardı. O dönemde çok meşhur olan ‘Dallas’ dizisinin kötü karakteri J.R.’ın kullandığı 4*4 bir pikabın bir eşi de merhum Mehmet Abi de vardı. Onun için lakabı “Dallas Mehmet’ oldu. Sonra, 1996 yılında şüpheli bir intihar ile kendini asarak intihar ettiği haberleri çıktı. Allah rahmet eylesin.

Dallas Mehmet, sanırım 1989 yılında Bozkurt Mahallesi Hisarkapı Uluyolu (Atatürk Evi’ne giden yol) burada bir binayı üstlendi. Vefat edince bina 30 yılı aşkın bir zamandır 3 ya da 4 katlı olarak öyle kaldı. Bu binanın da yıkılma tehlikesi var mı? İnsan yaşamını tehlikeye atıyor mu? İncelenmesi gerekir diye düşünüyorum. Sonra geç kalmış feryadın kimseye faydası olmuyor.

Bir diğer binayı hepiniz çok iyi bilirsiniz ve bu binanın altından her Uşaklı günde hiç geçmezse en az iki kez geçiyor.

İsmetpaşa Caddesi, Yapı Kredi Bankası Şubesinin karşı köşesinde bulunan eski BAĞ-KUR binasından bahsediyorum. Hani zaman zaman üzerimize sıva parçaları falan dökülüyor ya.

Bu binaların da incelenmesi ve insan yaşamını tehlikeye sokan bir durumu varsa yıkılması gerekmez mi?

Sonra, Sayın Çakın bana da sinirlenip bu binaları hatırlattığım için cehennemin yolunu tarif etmez inşallah…

YAZIK BU YATIRIMLAR HEP MİLLETİN PARASI İLE YAPILDI

Belkaya suları

Örencik termal tesisleri

Çivril yolu üzerinde bulunan eski Halit Ziya Kampusunun bomboş duran arsası

Uşak - Gediz Karayolu

Eşme –Ulubey yolu

29 kilometrelik Uşak Güney Çevre yolu (10 yılı aştı. Her gün 1 metre yapılsa şimdiye bitmişti)

Uşak eski Devlet Hastanesi binaları

Uşak eski SSK Hastanesi binaları

Kalfa Koruluğuna yapılacak 20 bin kişilik stat projesine ne oldu?

Herhalde 55 yıllık Bir Eylül Stadı, Millet Bahçesinin ortasında duracak değil.

Say say bitmiyor.

Yahu Canlar…

Yazık değil mi? Bu milletin parasına. Hem tasarruftan bahsedeceğiz hem de göz göre göre milletin parasının havaya uçmasına göz yumacağız.

Valla bu durum benim hiç içime sinmiyor. Bilesiniz. Bu yatırımlar böyle olmamalıydı.

Hani merhum Ahmet Kaya bir şarkısında diyordu ya…

“Gözüm yaşarıyor

Yüreğim kanıyor

Yorumlar (3)
Hakkı GÖNÜL 3 ay önce
UMPAŞ HOLDİNG'İN SERONAVA SERAMİK DOĞAL GAZ VE ELEKTRİK AÇILSA FABRİKA ÜRETİME BAŞLAYACAK .SAYIN SALİH KILIÇ BAZI İLLERDE ÖRNEĞİN NİĞDE DE NİĞDE MİLLET VEKİLLERİ NİĞDEYE YATIRIM YAPILMASI İÇİN YATIRIMCILARLA GÖRÜŞÜP ÇOK GÜZEL YATIRIM KAZANDIRIYORLAR HABERLERDEN GÖZÜME İLİŞTİ BU ÖRNEĞİ VERDİM . BİZİM KOSKOCA SERONAVA SERAMİĞİMİZ GİBİ DEV KURULUŞUMUZA SAHİP ÇIKMAKAMIYORUZ 2021 DE ELEKTRİK BORCU İÇİN FAALİYETE GEÇEMİYOR YAZIK SİZİDE TEBRİK EDİYORUM SERONAVA SERAMİK GİBİ İLİMİZİN DEĞERİNİ GÜNDEMDE TUTTUĞUNUZ İÇİN
Yasin 3 ay önce
Arkadaş yapılsa neden yapıldi dersin yıkılsa neden yıkıldı dersin. Yatırım yapılsa neden yapıldi dersin . Yapılmasa neden buraya yatırım yapılmadı dersin. Hayırlısı ya böyle yazıya böyle yorum
Misafir 3 ay önce
Birde ataparkta ki gözetleme kulesi ne işe yarıyor ? Bilen biri varmı ne gözetleyen var nede bakan ne olacak öyle milletin parası