01.08.2018, 08:40

Garip ama gerçek! İnternet alışverişi Güneydoğu Anadolu'da ilk sırada

Dünya üzerinde her geçen gün daha fazla teknolojiye ve internet dünyasına ayak uydurmaktayız. Bu teknolojiyle birlikte insanların internet alışverişlerinde de sürekliği hedefleyerek en iyi şekilde internet ortamını kullanmanızı sağlamaktadır.  Türkiye üzerinde sağlanmış olan internet erişimine sahip olabilmek ile birlikte 48 milyona yakın insan bu internet alışverişini kullanmaktadır.

Bu kullanıcıların sağlamış olduğu %43’ü yani yaklaşık olarak 21 milyon insan, e-ticaret üzerinden alışveriş yaparak kendileri için bir şey almayı tercih etmektedir. E- ticaretin, ürün özelliklerini ve fiyatlarını daha iyi bir şekilde karşılaştırma yapması da internet üzerinden alışveriş ile sağlanmaktadır.

Bu sebeplerden ötürü en çok talep gören ve kategorilerden oluşmuş nispeten ise daha pahalı bir şekilde görülen teknolojik ürünler oluşturulmaktadır. İnternet ortamı üzerinden sağlanmış olan bir çok ürünü, malı satın alarak her site üzerinden satın alabilir bu satın almış olduğunuz ürünleri de istediğinizi şekilde evlerinize kargolayıpulaşabiirsiniz.

En çok Parayı Gaziantepliler Sağlıyormuş! Haberimiz yok....

Teknoloji odaklı olduğundan ötürü e-ticaret üzerinden sağlanmış olan verileri göre online alışveriş sitelerine olan ilginin çoğunluğu Marmara, İç Anadolu ve Ege Bölgesi üzerinden sağlanmaktadır.

Bu sıralama ile birlikte yer alan Güneydoğu Anadolu Bölgesi için ise online olarak teknolojik ürünlerin en çok para harcamış olan bölgesi olarak istatistiklerde sırasını almaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgesini ise Marmara ve Doğu Anadolu Bölgesi takip etmektedir. Sağlanmış olan bu bölgelerin en çok teknolojik ürün sağlamış olan bölgeleri ise Gaziantep, İstanbul ve Malatya bölgesi olmaktadır. 

Televizyon, günümüzde en çok kullanılan ürünlerden bir tanesi olduğundan dolayı da her şekilde ticaret anlamında da bu gösterilmiş olmaktadır. Sağlanmış olan teknolojik ticaretin başında televizyon alımları sağlanmış olmak ile birlikte Marmara bölgesinde ise çağımızın bir diğer ürünü olan bilgisayarlar sağlanmaktadır.

Bilgisayar satışlarında Marmara bölgesi için en iyi şekilde satış yapılabilen ürün olarak adlandırılma yapılmakta olup bir şekilde bu ürünün e-ticaret ortamında en iyi şekilde tanıtımı yapılmaktadır. Sağlanan teknolojik yapının da aynı şekilde ortaya çıkmasıyla birlikte e- ticaret sitesinin satışı sağlanmaktadır.

Yorumlar (0)