29.07.2018, 02:48

FETÖ Operasyonu Bu Kez KKTC’ne Kadar İlerledi! Şaşırdım

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de FETÖ operasyonu düzenlendi. Kuzey Kıbrıs’tan Yunanistan’a kaçma hazırlığı yaptığı düşünülen çok sayıda kişi yakalandı. Yakalanan kırk beş kişilik grubun içinde Fetullahçı Terör Örgütü firarileri de yakalanmış oldu.

15 Temmuz Darbe Girişimi’nden beri ülkemizin pek çok yerinde Fetullahçı Terör Örgütü’yle alakası bulunan kişilere operasyonlar düzenlendi. Fakat hala yakalanmayan ve kaçma tehlikesi bulunan örgüt üyelerinin bulunduğu da bilinmekte. Bu sefer Fetullahçı Terör Örgütü’yle bağlantısı olduğu düşünülen bir grup hakkında ihbar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden geldi. Böylece aralarında kaçma tehlikesi de bulunan ve örgüte üye olan pek çok kişi yakalandı. Edinilen bilgiler ışığında emniyet güçleri Türkiye dışında da bir operasyon düzenleyerek yoğun bir güvenlik önlemiyle şüpheli kişileri yakalamış oldu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre yeni bir operasyon düzenlenme kararı alındı. Yapılan ihbarda bir gurubun Yunanistan’a kaçma hazırlığı düzenlendiği bilgisi verildi. İhbar üzerine emniyet güçleri hemen harekete geçti ve kaçacağı iddia edilen gruba operasyon düzenledi. kaçma tehlikesi olan grubun Girne açıklarında bir yatta bulunduğu bilgisi geldi. Ve emniyet güçleri bu yata baskında bulundu.

OPERASYONLARDAN ÖNCE ARAMA KARARI ÇIKARTILMIŞ....

Yapılan operasyonda yakalanan kırk beş kişinin arasında daha önce hakkında arama kararı çıkartılmış kişiler de bulunmaktaydı. Bu kişiler Türkiye’de Fetullahçı Terör Örgütüne üye olmaktan ve yardım etmekten aranmaktaydı. Örgüt üyesi olduğu iddia edilen kırk beş kişilik grup gözaltına alındı. Yakalanan gruptaki kişilerle ilgili bir diğer dikkat çeken detay ise çoğu kişinin asker kökenli olması oldu. Grupta sadece erkekler değil, erkeklerin yanı sıra 9 kadın ve 17 de çocuk bulunmakta.

45 KİŞİ BİRDEN YAKALANDI!!

Girne açıklarındaki yatta gözaltına alınan kırk beş kişilik grup hiç vakit kaybetmeden Girne Kaza Mahkemesi’ne sevk edildi. Ve sevk esnasında emniyet güçleri tarafından geniş bir güvenlik önlemi alındı. Girne Kaza Mahkemesi ise bu kırk beş kişilik grup hakkında 72 saatlik gözaltı kararı verdi.

Yapılan ihbarlar ve edinilen bilgilere göre Fetullahçı Terör Örgütü’ne üye olmasından kuşkulanan kişiler hakkında operasyonlar düzenlenmeye devam edecek.

Yorumlar (0)