Vakıfbank'tan acele satılık konut! 40.000 TL peşin parası olan hemen koşsun!

Ev sahibi olmak isteyenler ucuz konut arayışlarını sürdürürken Vakıfbank’tan iyi bir haber geldi. Vakıfbank 3+1 konutu 390.000 TL’ye acele satacağını açıkladı.
Vakıfbank'tan acele satılık konut! 40.000 TL peşin parası olan hemen koşsun!

Türkiye’de konut fiyatlarındaki çılgın yükselişler ev sahibi olmayanların bu hayallerine darbe vuruyor. Ortalama bir vatandaşın şu anda emlak piyasasında bulunan fiyatları ödeyerek ev sahibi olmasına olanak kalmadı. Bunun için de diğer alternatifler değerlendirmeye alındı ama o kadar da fazla bir alternatif de bulunmuyor.

TOKİ KAPSAM DIŞI!

TOKİ bugün kadar 1 milyondan fazla vatandaşı ev sahibi yaptı ama bu kurum şu anda deprem konutlarına yöneldiği için diğer projelerle pek alakadar olamıyor. Son yapılan kampanya ile 250.000 adet konut için kuralar çekilmişti ama büyük bir çoğunlukla henüz inşaatlar başlamadı. Yeni konut kampanyasının gelmesi beklenen TOKİ’den şu anda net bir durum açıklaması da yapılmadı. Bunun için TOKİ en azından şimdilik ucuz konutta kapsam dışı kaldı.

BANKALAR TEK SEÇENEK!

Uygun fiyata konut sahibi olmayı herkes arzuluyor ama elde tek seçenek bankalardan satılan ikinci el konutlar kaldı. Bu evler gerçekten de emlak piyasasına göre düşük bir fiyatla satılıyor. Belirlenen fiyatın düşük olmasının makul bir gerekçesi de bulunuyor.

Bankalar bu konutları bir tür ihale sisteminde satıyorlar. Satış sürecinde tekliflerle fiyatı artan konutlar için istenen bedeller düşük olarak belirleniyor. Burada en kritik detay ise bir konuta yapılan satın alma tekliflerinin sayısının az olması oluyor. Eğer az teklif verilirse fiyat da artmayacaktır. Böylece ucuz fiyata ev sahibi olmak da mümkün olacak. Bu imkandan yararlanabilmek için ilanları takip etmek ve daha az teklif gelebilecek evleri görebilmek gerekiyor.

VAKIFBANK AÇIKLADI!

vakifbank.jpg

Vakıfbank tarafından konut satış duyurusu yapıldı. Geri sayımın başladığı ilana göre 3+1 konut için son olarak 390.000 TL teklif yapıldı. Yaklaşık 2 gün içerisinde yeni teklif yapacak olanlar bu konutu satın alma hakkı elde etme şansı yakalayabilecekler. Mardin Kızıltepe'de bulunan bu konutun 135 metrekare büyüklüğünde olduğu bildirildi.

Vakıfbank bu konut için müşterilere kredi desteği de veriyor. 40.000 TL peşinat ödemesi yapanlar 350.000 TL de konut kredisi çekerek bu evi satın alabilecekler. 120 ay vadeli olan bu konut kredisinin aylık taksit tutarının ise 10.138 TL oluyor.