Vakıfbank'tan 0.70 faiz oranı destekli 1 milyon 250 bin TL KONUT KREDİSİ müjdesi

Vakıfbank konut kredisi çekmek isteyen müşterilerine yeni kampanyasını duyurdu. Devlet destekli kredi müjdesi geldi.
Vakıfbank'tan 0.70 faiz oranı destekli 1 milyon 250 bin TL KONUT KREDİSİ müjdesi

Vakıfbank'tan 0.70 faiz oranı destekli 1 milyon 250 bin TL KONUT KREDİSİ müjdesi - Kredi çekerek ev sahibi olmak istiyorum diyen kişilere beklenen müjdeli haber Vakıfbank'tan geldi. Vakıfbank konut kredisi paketinde bakanlık destekli kredi dönemini başlattı. Düzenlenen kampanya ile kredi çeken kişilere her ay yüzde 0.70 faiz desteğini devlet sağlayacak.

Merkez Bankası tarafından uygulanan parasal sıkılaşma politikası nedeniyle kira öder gibi ev sahibi olmak imkansız hale gelmiş, gözler devlet destekli kredi paketlerine ve kampanyalarına çevrilmişti. Bu noktada Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından kentsel dönüşüm kredi desteği paketi devreye alınmıştı.

VAKIFBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Vakıfbank tarafından yapılan açıklamada "Afet riski altındaki yapıların dönüştürülmesini öngören “6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun” kapsamındaki kredilerdir." denilerek kentsel dönüşüm kredisi verileceği ifade edildi. Kredi başvuru şartları ise şu şekilde açıklandı:

Söz konusu kanun kapsamında kredi kullanacak hak sahiplerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca faiz desteği sağlanacak olup söz konusu destekten faydalanılabilmesi için gayrimenkulün “Riskli Alan”da bulunması veya riskli alan içinde yer almamakla birlikte gayrimenkulün “Riskli Yapı” olduğu teknik raporlarla tespit edilmiş olması gerekmektedir.

zkentsel.jpg

Söz konusu kredi paketinden yararlanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka riskli yapı olarak belirlenen konutu kendi isteğiyle boşaltması ve anlaşmayı imzalaması şartı aranacak. Bu kişlere her ay 0.70 faiz desteği devlet tarafından verilecek.