Vakıfbank yeni anahtarınızı veriyor! 500.000 TL taşıt kredisi, taksit tablosu belli oldu!

Vakıfbank yeni anahtarınızı veriyor! 500.000 TL taşıt kredisi, taksit tablosu belli oldu!
Otomobil almak için kredi fırsatı arayanlara piyasa koşullarına göre en uygun faizli taşıt kredisini Vakıfbank vereceğini açıkladı. Vakıfbank 500.000 TL taşıt kredisi için maliyet tablosunu yayınladı.

Otomobil fiyatlarında artışlar hız kesmezken yeni bir araç sahibi olmak isteyenler için taşıt kredisi olmazsa olmaz hale geldi. Araç satın alma planı yapanlar kendilerine en uygun imkanlarla sunulan taşıt kredisi kampanyalarını incelemeye aldılar. Ancak kredi piyasasına adeta ateş düştü. Yüksek faizler nedeniyle taşıt kredisi çekerken çok seçici davranmak gerekiyor. Vakıfbank da piyasa koşulları değerlendirildiğinde yine de en uygun maliyetli kredi imkanını sağlayan nadir bankalardan birisi oldu.

TAŞIT KREDİSİ KURALLARI!

Taşıt kredisi çekerken bazı kurallara uymak gerekiyor. Bankalar da bu kurallar çerçevesinde kampanyalarını şekillendiriyorlar. Bu esnetilemeyen kurallara göre bankalar 48 aya kadar vade ile taşıt kredisi kullandırabiliyorlar. Bu vade süresinin BDDK tarafından belirlenmesi bankaların vade süresini aşmasını imkansız hale getiriyor.

Taşıt kredisi kullanımlarında Vakıfbank’ın kampanyasında müşterilerden çok özel durumlar haricinde herhangi bir kefil ve ek teminat talep edilmiyor. Bunun yerine banka verdiği krediyi bir yolla güvence altına alıyor. Banka müşteri ile anlaşma yaparak satın alınacak otomobil üzerinde rehin tesis işlemi yapıyor. Bu şekilde banka otomobil üzerinde kısıtlayıcı bir hakka sahip oluyor. Müşteri kredi borcu devam ettikçe bankanın yazılı onayı olmadan bu aracı satamıyor. Kredi borcunun ödenmemesi durumunda ise banka borcun tahsilatını araç üzerinden yapabiliyor. Kredi borcu kapandıktan sonra ise bankanın herhangi bir hakkı kalmıyor.

Vakıfbank müşterileri taşıt kredisi çekmek istediklerinde karşılaştıkları faiz oranında da bir güncelleme ile karşı karşıya kaldılar. Müşteriler şu anda Vakıfbank’tan taşıt kredisini aylık yüzde 3,26 oranında faiz ile karşı karşıya kalıyorlar. Bu oran diğer bankalarda yüzde 5’i aştığı bile görülüyor. Bu piyasa ortamında da Vakıfbank’ın uyguladığı faiz oranı görece düşük olarak değerlendiriliyor.

500.000 TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

tasit-kredisi-vakifbank.jpg

Vakıfbank'tan 48 ay vadeli 500.000 TL taşıt kredisi çekilmesi durumunda müşterilerin karşılaşacakları güncel maliyet tablosu belli oldu. Buna göre bu müşteriler bankaya aylık 24.536 TL kredi taksiti ödemeleri gerekiyor. Kredinin toplam maliyeti ise 1.177.738 TL'yi buluyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum