Uşaklı kadınlar %107 daha fazla mobilya alışverişi yaptı

Hepsiburada, “KDV’si Bizden” sloganıyla, müşterilerine çeşitli kategorilerde sunduğu KDV tutarı kadar indirim kampanyasını, mobilya ürünlerinde de sunmaya başladı. Uşak’ın mobilya kategorisi alışveriş verilerini inceleyen Hepsiburada, kadınların geçen yıla oranla %107 daha fazla alışveriş yaptığını açıkladı.
Uşaklı kadınlar %107 daha fazla mobilya alışverişi yaptı

Türkiye’nin Hepsiburada’sı, evini köşe bucak yenilemek isteyenlere özel olarak “KDV’si Bizden” sloganıyla başlattığı kampanyasıyla, cazip fırsatlar sunmaya devam ediyor. Hepsiburada satıcılı ürünlerde geçerli olan KDV kadar indirim kampanyası, Uşaklıların yüzünü güldürdü. Kampanyaya ev ve ofis mobilyalarından bahçe mobilyalarına, çocuk odalarından çalışma odaları ve ev aksesuarlarına kadar çeşitli mobilya ve dekorasyon ürünleri dahil olacak.

Hepsiburada mobilya kategorisi trend verilerini açıkladı

Uşaklı müşterilerinin alışveriş eğilimlerini inceleyen Hepsiburada; 2018 yılının Ocak-Ekim 2018 döneminde mobilya ürünlerine olan ilginin geçen yılın aynı dönemine göre %23 oranında arttığını açıkladı. Kadınların geçtiğimiz yıla göre %107 daha fazla alışveriş yaptığı kategoride en çok oturma odası ve çalışma odası ürünleri tercih edildi. Hepsiburada’nın trend verilerine göre mobilya kategorisinde en fazla talep 25-35 yaş grubundan geldi. En yüksek talebin geldiği Uşak Merkez’in ardından Banaz, Eşme, Sivaslı, Ulubey ve Karahallı mobilya ürünlerine en fazla talep gösteren ilçeler olarak sıralandı.

Türkiye en çok oturma odası için alışveriş yapıyor

Hepsiburada verilerine göre Türkiye’de yapılan mobilya alışverişlerinin %32’sini oturma odası alışverişleri oluşturuyor. Oturma odası için en çok ilgi gösterilen ürünler ise TV Üniteleri, zigon sehpalar ve kanepeler olarak görülüyor.

Hepsiburada'dan dar alanlarda dekorasyon tüyoları

Ev dekorasyonunun en önemli adımlarından ilki mekânı iyi incelemek ve ölçü alarak işe başlamak. Dekore edilecek alan ne kadar iyi tanınır ise, onu süsleyecek ve güzelleştirecek malzemeler o kadar doğru seçilebilir. İlk iş olarak alanın en, boy ve yükseklik ölçüleri alındıktan sonra en konforlu yerleşimin nasıl olması gerektiğine karar verilmeli. Dekorasyon malzemelerinin alana sığabileceğinden emin olmak için mutlaka ürünlerin de ebatları önceden öğrenilerek alan ölçüleriyle karşılaştırma yapılmalı. Eğer alan dar ise dekorasyonda açık renkler seçilmesi mekânın büyük ve ferah olarak algılanmasına yardımcı olabilir.

Yer kaplaması, halı, perde, duvar boyası ve mobilyanın açık renkler seçilmesi halinde dekoratif ürünlerde renk çeşitliliği oluşturulması mekâna hareketlilik katar. Dar alanları geniş göstermenin bir diğer yolu da mekânda ayna kullanmak. Aynalar görüntüyü yansıttığı için alanı daha derin ve aydınlık gösterme özelliğine sahipler. Birbiriyle uyumlu ve ahenkli bir dekorasyona imza atmak için önce bir tema belirmek de önemli olan bir diğer konu. Seçtiğiniz alanı modern, klasik gibi tarz belirlemenin yanı sıra çiçek, aynı rengin tonları, zıt renkler, tek renk, ahşap ya da metal hâkim gibi belirleyici temalar da seçilebilir. Son yılların yükselen trendi duvar kağıtları hem temizlik hem de uygulama açısından oldukça pratik bir dekorasyon öğesi. Yine açık tonlarda ya da hafif desenli formda seçeceğiniz bir duvar kâğıdı ile hem ferah hem de modern bir tarz oluşturulabilir.

İlgili Haberler