PTT KPSS Şartsız Personel Alımı Hangi Tarihte?

PTT KPSS Şartsız Personel Alımı Hangi Tarihte?
KPSS’ siz memur alımı ile ilgili PTT’den bir açıklama geldi. Yakından takip edilen alımların zamanı ve şartlarıyla ilgili bilgilendirme dikkat çekti.

Boş Kalan Pozisyonlar Doldurulacak

PTT tarafından yapılan açıklamada, 2018/1 alımlarında eksik kalan personelin sorunlara neden olduğu ve bu açığın 2019 yılında tamamlanacağı belirtildi.

PTT Personel Alımı Başvuru Şartları

2019 KPSS’siz PTT personel alımı başvuru şartları içinde ilk koşul TC vatandaşı olmak. Mezuniyet şartlarında erkeklerde en az ortaokul ve kadınlarda en az lise mezunu olma şartı aranıyor. Yaş aralığı ise erkeklerde 22-32 ve kadınlarda 18-27 olarak belirlenmiş. Boy sınırında erkekler en az 1,73 cm ve kadınlar 1,64 olmak durumunda. Ayrıca erkek adaylarda askerliği tamamlamış olma şartı aranıyor. Başvuru yapan adayların hepsinde insan ilişkileri hitap konusunda düzgünlük talep ediliyor. Ayrıca başvuru yapan kişilerin başka bir kamu kurumunda herhangi bir pozisyonda görev almaması gerekiyor.

Hangi Kadrolara Alım Olacak?

PTT personel alımı yapılacak olan kadrolara gelince epey bir çeşitlilik görmek mümkün. Pazarlama alanında ve lojistikte gişe ve büro görevlisi, teknikler, mühendis avukat, postacı ve PTT uzman yardımcısı alımları yapılacak. Ek olarak Mimar, hukuk kategorisinde PTT uzman yardımcısı, sigortacılıkta ve bankacılık kategorilerinde gişe-büro görevlisi alımları gerçekleşecek. Endüstri mühendisi ve mütercim tercümanlık kategorilerinde PTT uzman yardımcıları alınacak. Firma elemanı olarak yine gişe ve büro görevlisi alımı gerçekleştirilecek.

PTT İş Başvuruları Nereye Yapılacak?

PTT iş başvuruları nereye yapılacak sorusuna gelince kurumun kendi sitesi üzerinden ve aynı sitenin insan kaynakları bölümünden işlemleri gerçekleştirmek mümkün. Bu web sitesine giriş yapan kişiler, yazılı sınava girecek ve sadece bir tane hakkı olacak. Sınavlar bazı şehirlerde gerçekleşecek. 17 farklı merkezde yapılacağı bilinen yazılı sınav dışında sözlü sınav da olacak. Hangi bölümde ve birimde ne kadar personel sayısı varsa asli ve yedek olarak belirleme yapılacak. Sınava girmeden önce ücretin ilgili bankaya yapılması gerekiyor. Adayların kazanmaları durumunda kadrolu ve sözleşmeli çalışma şansları bulunuyor. İstanbul, Ankara, Adana, Bursa, bazı sınav şehirlerinden…

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.