Paranız varsa alıp dolaba koyun! 1 Haziran ve 5 Haziran'da peş peşe zam yapılacak

Son dönemlerde peş peşe gelen zamlara her geçen gün bir yenisi daha eklenmeye devam ediyor. Az önce yapılan son açıklamaya göre yeni bir zam geleceği duyuruldu. 1 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacak zamma ilişkin detaylar açıklandı.
Paranız varsa alıp dolaba koyun! 1 Haziran ve 5 Haziran'da peş peşe zam yapılacak

Özellikle inşaat sektöründe sıkça tüketilen ve ülkemizde de seveninin olduğu kola fiyatlarına dev zam geleceği açıklandı. 1Haziran tarihinden itibaren geçerli olacak zammın detayları belli oldu. Yeni fiyatlar açıklanırken, zamma ilişkin detayları Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar açıkladı.

ENFLASYON KAYNAKLI ZAMLAR

Ülkemizde hızla artış gösteren enflasyon ne yazık ki pek çok kalemi etkiliyor. Genel olarak gıda fiyatlarına gelen zamlar vatandaşların canını sıkmaya devam ederken, şimdi de sofralarda eksik olmaya kola, gazlı içecek ve meyve suyuna da zam geliyor. Zamma ilişkin detaylar açıklandı.

EROL DÜNDAR ZAMMI AÇIKLADI

1 litre kolaya zam geliyor. 30 TL’den 35 TL’ye güncellenecek olan fiyat artışına ilişkin merak edilenler açıklandı. Dündar, X sosyal medya hesabı üzerinden zamma ilişkin son detayları paylaştı.

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, yaptığı açıklamasında 1 Haziran tarihinden itibaren kola fiyatlarına yüzde 12,5 ila yüzde 17,5 arasında zam yapıldığını duyurdu. Son olarak alkollü içeceklere gelen zamdan sonra kola fiyatlarında da fiyat artışının olacağı açıklandı.

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN PAYLAŞTI

Erol Dündar, sosyal medya hesabı üzerinden fiyatlara ilişkin ayrıntılı detayları açıkladı. 1 ve 5 Haziran gelecek zamlara ilişkin rakamları açıklayan Dündar’ın paylaşımı kısa süre içerisinde gündem oldu.

FİYATI 30 TL’DEN 35 TL’YE ÇIKACAK

Vatandaşlar gelen bu zam duyurusundan sonra ürünleri şimdiden almaya başladı. Buna göre artık 1 Haziran’dan itibaren 1 litre kola fiyatı 30 TL yerine 35 TL’den satılacak. Diğer yandan bazı gazlı içecek ve meyve suyu fiyatlarına da zam geleceği yayımlanan tabloda görüldü.