Özel sektör çalışanlarına 70.000 TL! Halkbank açıkladı, ihtiyaç kredisi taksit tablosu!

Nakit sıkışıklığı içerisinde olanlar sorunlarına çözümü Halkbank’ta buluyorlar. Halkbank özel sektör çalışanlarına özel 70.000 TL ihtiyaç kredisi kampanyası başlattı.
Özel sektör çalışanlarına 70.000 TL! Halkbank açıkladı, ihtiyaç kredisi taksit tablosu!

Türkiye’de nakit sıkışıklığı özellikle maaşlı çalışanların ortak sorunu haline geldi. Aylıkları ile geçimlerini sağlayamayan vatandaşların bütçelerinde açıklar oluşuyor. Bu bütçe açıklarının kapanmaması da ek bir maliyet oluşturuyor. Bu durumla olanlar ya kredi kartı kullanımlarını artırıp ödeyemiyorlar veya ek hesaptan para çekiyorlar. Bu iki seçenekte de ortaya çıkan maliyet yüksek oluyor.

İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZLERİ ÇILDIRDI!

İhtiyaç kredisi çekerek bütçeleri toparlamak da bir seçenek olarak düşünülebiliyor. Ancak kredi faizleri de iyice kontrolden çıktı. Bazı bankalar müşterilerden ihtiyaç kredisi çekmeleri halinde yüzde 5 ile yüzde 6 arasında aylık faiz talep edebiliyorlar. Bu da çok büyük bir maliyeti ifade ediyor. Bu maliyeti göze alarak ihtiyaç kredisi çekmek borçluluk durumlarını katlıyor. Bundan dolayı daha düşük maliyetle ihtiyaç kredisi imkanları araştırılıyor. Bu noktada ise devreye Halkbank giriyor.

ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARINA UYGUN KAMPANYA!

Halkbank özel sektör çalışanları için oldukça makul bir ihtiyaç kredisi kampanyası açıkladı. Bu kampanya kapsamında kullandırılan ihtiyaç kredileri için müşterilerden aylık yüzde 3,35 oranında faiz talep ediliyor. Bu maliyet ilk bakışta yüksek görülebilir ama bankaların maliyetleri dikkate alındığında makul olarak değerlendiriliyor. Özel sektör çalışanları da bu kredi kampanyasından yararlanmak için Halkbank’a başvuru yapıyorlar.

70.000 TL’YE 24 AY VADE!

Halkbank’ın özel sektörde çalışan müşterileri bu bankaya başvuru yapmaları halinde ihtiyaç kredisini kolayca kullanabiliyorlar. BDDK’nın almış olduğu karara göre bankalar müşterilere ihtiyaç kredisi verirken 50.000 TL’ye kadar limitlerde 36 aya kadar, 50.000 Tl ile 70.000 TL arası limitlerde de 24 aya kadar vade yapabiliyorlar. Halkbank da özel sektör çalışanı müşterilerine kampanya kapsamında 24 ay vadeli 70.000 TL ihtiyaç kredisi verebiliyor. Bu kredi kampanyasının maliyet tablosu da Halkbank tarafından yayınlandı.

70.000 TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT TABLOSU!

ozel-sektor-calisanlarina.jpg

Halkbank'ın özel sektör çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında ortaya çıkan maliyetleri belli oldu. 24 ay vadeli 70.000 TL ihtiyaç kredisi aylık 4.759 TL taksitle kullandırılıyor. Bu kredinin toplam maliyeti ise 114.227 TL'yi buluyor.