İzmir İstanbul Ankara ve Bursa’da yaşayanlar için fiyatı 40 bin TL oldu

1 Temmuz kira zam sınırının kalması sonrasında ev sahipleri evlerini kiraya vermeye başlarken, kiracıların da ev arayışı hız kazandı. Ancak Ankara, İstanbul, Bursa ve İzmir gibi birçok büyükşehirde nakliye fiyatları 40 bin TL’yi buldu.
İzmir İstanbul Ankara ve Bursa’da yaşayanlar için fiyatı 40 bin TL oldu

Özellikle yaz mevsiminde taşınmasının hızlandığı biliniyor. Kiracılar ev değiştirirken, kiralık ev bulmak kadar uygun fiyatlı nakliye firması bulmak da ciddi zorlaşmaya başladı.

Nakliye fiyatlarının artış gösterdiği illerin başında İzmir geliyor. Kent genelinde nakliye fiyatı 18 – 20 bin TL’den başlarken, evin büyüklüğüne, kaçıncı kata taşınılacağına ve taşınma gününe kadar pek çok kriter fiyatları etkiliyor.

aw243267-01.jpg

Son haftalarda kurumlar arası tayinler, kiracıların ev değişikliği gibi nedenler, nakliyecilerin mesaini artırdı. Firmalar yoğun bir şekilde taleplere yetişmeye çalışırken, şehir içi ve şehir dışı nakliye fiyatları da yükselişe geçti.

NAKLİYE FİYATI 40 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Fiyatların arttığı kentlerden biri de İzmir oldu. Kentte en düşük nakliye fiyatı 18 ve 20 bin TL'den başlarken, bu rakamlar; 1+1, 2+1, 3+1 ve eşyaların fazlalığına göre değişebiliyor. Fiyatlar, şehir içinde yine 30 bin TL'ye kadar çıkabiliyor. İzmir'den; Bursa, Ankara ve İstanbul gibi kentlere ise nakliye fiyatları 40 bin TL'den başlayarak 50 bin TL'ye kadar yükselebiliyor.

aw243267-03.jpg

KİRACININ TAŞINMA MAALİYETİ 100 BİN TL’Yİ BULDU

Öte yandan, şehir içinde bir evden başka bir eve taşınmak isteyen kiracı; kira, depozito, emlakçı bedeli, nakliye, boya masrafı ve diğer masraflarla en az 100 bin TL'yi gözden çıkarması gerekiyor.

İzmir'de eşyalarını taşıyan Erkan Altuner (42), fiyatların değişkenlik gösterdiğini söyledi. Altuner, "Nakliye ücretimiz 30 bin TL" dedi.

Nakliyeciler de yaptığı açıklamasında en düşük şehir içi fiyatların 18 – 20 bin TL civarında değişebileceğini ifade ediyor. Şehir dışına taşınılması halinde de fiyatların değişebileceğini ifade eden çalışanlar İzmir dışına çıkıldığında fiyatların 50 bin TL’ye ulaşabileceğinin de altını çiziyor.

Kaynak:Haber Kaynağı