İSPARK otopark ve İBB yurt ücretleri zamlandı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından alınan karar ile İSPARK tarafından işletilen otoparklara yüzde 35 oranında zam yapıldı. Ayrıca İBB’nin yurtlarında da yüzde 50 oranında zam kararı alındı.
İSPARK otopark ve İBB yurt ücretleri zamlandı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi Haziran ayı son oturumu bugün yapıldı. Bugün yapılan toplantıda İstanbul’da otopark ve yurt ücretlerine zam yapılması kararlaştırıldı. Zam kararları meclis onayından geçerken yeni zamlı fiyatlara dair bilgiler de belli oldu.

OTOPARKLARIN ZAMLI ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

İSPARK tarafından işletilen otoparklarda bölge bölge zamlı fiyatlar belli oldu. Yüzde 35 zam yapılmasına dair kararın ardından zamlı fiyatlar şöyle oldu:

Birinci ve ikinci bölgede 1 saatlik otopark ücreti 52 TL’den 70 TL’ye, 1 günlük otopark ücreti 202 TL’den 270 TL’ye yükseldi.

Adalar, Arnavutköy, Çatalca ve Esenler’i kapsayan üçüncü bölgede 1 saatlik otopark ücreti 36 TL’den 50 TL’ye, 1 günlük otopark ücreti 146 TL’den 195 TL’ye yükseldi.

Otomobillerin orman ve mesire yerlerine giriş-çıkış ücretleri 104 TL’den 141 TL’ye çıktı.

1 saatlik bisiklet kiralama ücreti 22 TL’den 44 TL’ye çıktı.

1 saatlik tekne bağlama ücreti 844 TL’den 1.140 TL’ye yükseldi.

İBB YURT ÜCRETLERİ DEĞİŞTİ!

İBB Meclisinden yurt ücretlerine de zam kararı çıktı. İBB’ye bağlı öğrenci yurtlarında kalan öğrenciler aylık 1.300 TL ödeme yapıyordular. Bu ücrete yüzde 50 oranında zam yapıldı. 1 Eylül tarihinden itibaren İBB yurtlarında kalan öğrenciler aylık 1.950 TL ödeme yapacaklar.

İBB Meclisinden hem İSPARK otopark ücretlerine hem de İBB yurt ücretlerine zam kararı AK Partili üyelerin ret oylarıyla çıktı. AK Partili üyeler ara zam yapılmasına destek olmayarak şerh düştüler. Ancak İBB Meclisinde AK Partili üyelerin sayı olarak herhangi bir etkinlikleri olmadığı için CHP’li üyelerin zam önerisini kabul etmeleri kararın çıkması için yeterli oldu.