İŞKUR 150 bin TL FAİZSİZ HİBE KREDİ müjdesi verdi E-DEVLET başvuru ekranı 9 Haziran 23.59'a kadar açık

Seçim önü yeni kredi müjdeleri peş peşe gelirken İŞKUR hibe kredi müjdesi verdi. İşte e-Devlet başvuru şartları.
İŞKUR 150 bin TL FAİZSİZ HİBE KREDİ müjdesi verdi E-DEVLET başvuru ekranı 9 Haziran 23.59'a kadar açık

İŞKUR 150 bin TL FAİZSİZ HİBE KREDİ müjdesi verdi E-DEVLET başvuru ekranı 9 Haziran 23.59'a kadar açık - Türkiye büyüme rakamlarını desteklemek için çalışmalarına sürdürürken  yeni yatırımlara destek olmak ve istihdamı arttırmak için hibe kredi müjdeleri verilmişti 

Bu müjdelerden birini de İŞKUR duyurdu. 

İŞKUR KENDİ İŞİNİ KURANA 150 BİN TL HİBE KREDİ MÜJDESİ VERDİ! İŞTE KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI...

İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada "Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarından; engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek verilecektir.

Verilecek desteğin amacı, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmaktır. Aşağıda yer alan Başvuru Rehberlerine göre hazırlanacak projeler kamu ve sosyal tarafların temsilcilerinden oluşan Komisyon değerlendirmesi sonrasında desteklenebilecektir" diyerek 150 bin TL limitli hibe kredi müjdesi verdi. 

Kurum tarafından yapılan açıklamada "Kendi işini kurmak isteyen engelliler proje başvurularını, 9 Haziran 2023 tarihi saat 23:59’a kadar e-Devlet üzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir. İl Müdürlüğü veya Hizmet Merkezlerine elden veya posta yolu ile yapılacak proje başvuruları kabul edilmeyecektir. 

Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları projelerini hazırlayıp 9 Haziran 2023 tarihi mesai saati sona erene kadar bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerimize elden veya posta yoluyla teslim edebilirler. Ayrıca kendi işini kurmak isteyen eski hükümlülerin projelerini belirtilen tarihe kadar Adalet Bakanlığının ilgili birimleri aracılığı ile bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerimize iletmesi gereklidir" denilerek başvuruya ilişkin tüm merak edilen detaylar paylaşıldı. Başvurusu onaylanan kişilere 150 bin liraya kadar sıfır faizli kredi verilecek.