Geç kalan pişman olur! 666.000 TL'ye sıfır kilometre Toyota Corolla!

Sıfır kilometre otomobil alacaklar için kaçmaz bir fırsat açıklandı. Sadece sınırlı sayıda müşteri sadece 666.000 TL ödeme yaparak 2024 model Toyota Corolla sahibi olacaklar.
Geç kalan pişman olur! 666.000 TL'ye sıfır kilometre Toyota Corolla!

Türkiye’de otomobil piyasasında meydana gelen son gelişmelerde çok önemli fırsatlar da doğabiliyor. Sektör derin bir fiyat krizi içerisinde kaldı. Bu fiyat krizinden dolayı da araç fiyatlarını otomobil firmaları maliyetler artmasına rağmen artıramıyorlar. Buna karşın bu fiyat politikası da araç satışlarını artıramıyor. Otomobil sektörü çok uzun bir süredir böyle kötü bir dönemden geçmezken her imkan firmalarca değerlendirilmeye başlandı.

MÜŞTERİNİN PEŞİNDEN KOŞUYORLAR

Sıfır kilometre araç satışlarında yaşanan gerilemeyi telafi edebilmek isteyen firmalar çeşitli yollara başvurmaya başladılar. Firmalar için ÖTV muafiyeti ile yapılan araç satışları pek cazip gelmiyordu. Artık satışlar o kadar azaldı ki firmalar müşterilerin peşinden koşup ÖTV muafiyetli sıfır kilometre otomobil satışı yapmayı amaçlıyorlar. Bu da ÖTV muafiyeti hakkı olan kişilerin oldukça avantajlı bir şekilde sıfır kilometre araba sahibi olmalarını sağlıyor.

KİMLER ALABİLİR?

ÖTV muafiyeti ile sıfır kilometre otomobil satın alacak olan kişilerin hangi kurallarla belirlendikleri merak ediliyor. Bu kişilerin öncelikle yüzde 90 ve üzerinde engele sahip olmaları gerekiyor. Bu da bir sağlık raporu ile belgelenmelidir. Bu koşulun yerine getirilmesi durumunda liste fiyatı 1.591.200 TL’yi geçmeyen sıfır kilometre otomobiller ÖTV muafiyeti ile satın alınabiliyor ve bu araçların alımında müşterilerin karşısına herhangi bir şekilde ÖTV maliyeti çıkmıyor.

TOYOTA COROLLA FIRSATI!

Sıfır kilometre otomobil alımında ÖTV muafiyeti hakkını kullanacak olan müşteriler için özel bir fiyat uygulaması yapılıyor. 2024 model sıfır kilometre Toyota Corolla satın alacak olan müşterilerin karşısına 1.225.000 TL tutarında fiyat çıkıyor. Bu fiyat içerisinde ÖTV maliyeti çıkarıldığında ise geriye 666.000 TL kalıyor. Bu 666.000 TL’yi ödeyerek sıfır kilometre Toyota Corolla satın alınabiliyor.

GEÇ KALAN PİŞMAN OLUR

Hazine ve Maliye Bakanlığı ÖTV muafiyeti ile sıfır kilometre otomobil alımında sistem değişikliğine hazırlanıyor. Tüm bu avantajlar kısa bir süre sonra devre dışı kalabilecek. Bu imkandan yararlanmak isteyenlerin ellerini çabuk tutmaları gerekiyor. Eğer yasal düzenleme yapılmadan ÖTV muafiyeti ile sıfır kilometre otomobil alınmazsa yeni konulacak kurallarla bu şekilde araç almak çok daha zor bir hale getirilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı